banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Torbalı Belediyesi'nde skandal: Önce taciz edip, sonra kovdular

banner1357

İzmir'deki Torbalı Belediyesi'nde çalışan temizlik işçisi, taciz edildikten sonra şikayetçi olması üzerine, türlü oyunlarla işten çıkartıldığını iddia etti.

Genel 12.08.2019, 15:35
Torbalı Belediyesi'nde skandal: Önce taciz edip, sonra kovdular
banner1353
banner1375

31 Mart yerel seçimleriyle AK Parti'den CHP'ye geçen Torbalı Belediyesi'nde çalışan bir kadın işçi, tacize uğradığını anlattı.

TACİZ EDİLDİĞİNİ İDDİA ETTİ

Yaklaşık bir buçuk yıl boyunca belediyede temizlik işçiliği yaptığını söyleyen S.A. belediye şirketi TORBEL'de yönetici pozisyonlarından birine atanan bir erkek tarafından taciz edildiğini iddia etti. Şoke olan kadın, Haziran ayında belediyedeki yöneticilerle bu konuyu görüşmek istedi. Ancak iddiaya göre, taciz edildikten sonra, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'la doğrudan temas kurmasına izin verilmedi.

LÜTFEN KİMSEYE ANLATMA

S.A. kendisiyle ilgilenen Torbalı Belediye Başkan Yardımcıları'ndan birinin, kendisine eve giderek dinlenmesi telkininde bulunduğunu anlattı. Kendisine "İşe gelme. Sana bunun için para önerseler de, bu konuyu başta basın olmak üzere lütfen kimseye anlatma" dendiğini aktardı.

TAZMİNATSIZ OLARAK ,İŞTEN ÇIKARTILDI

CHP'nin milletvekili adaylarından birinin eşinin de kendisine hemşehrilik bağıyla yaklaştığını anlatan S.A. ona güvendiğinin altını çizdi.

Geçen ay taciz yüzünden yaşadığı travmadan dolayı evinde beklerken, işe gelmediği gerekçesiyle tazminatsız olarak işten çıkartıldığının kendisine bildirildiğini söyledi.

BELEDİYE DAHA ÖNCEDE GÜNDEME GELMİŞTİ

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, son dönemde üç farklı haberle gündeme gelmişti. Uygur'un oğlunu 7 bin TL maaşla işe başlatması ve anıt diye Atatürk heykelinin yanına kendisinin ve eşinin heykelini yaptırması, Türkiye'nin dikkatini ilçeye çekmişti.

Torbalı Belediyesi tarafından işlerine son verilen yaklaşık 400 kişi, Temmuz ayı sonunda belediye önünde bir araya gelerek sloganlar atmıştı. Ellerinde "Martın sonu açlıkmış", "Hani her şey güzel olacaktı", "Söz namustur" pankartları taşıyan grup, Uygur'a tepki göstermişti.
 

Yorumlar (0)