banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

THY, Şarm El Şeyh Seferlerini Geçici Olarak Durdurdu

banner1475

Türk Hava Yolları, Mısır'ın ünlü tatil kenti Şarm El Şeyh'e uçuşlarını geçici olarak durdurdu.

SON DAKİKA 07.11.2015, 13:50 07.11.2015, 13:56
THY, Şarm El Şeyh Seferlerini Geçici Olarak Durdurdu
banner1353
banner1375

Türk Hava Yolları, Mısır'ın ünlü tatil kenti Şarm El Şeyh seferlerini geçici süreyle durdurdu.

İNGİLTERE VE HOLLANDA DA İPTAL ETTİ

Rus Metrojet Havayolları'nın Şarm El Şeyh-St.Petersburg seferini yapan Airbus 321 tipi uçağın Mısır'da düşmesinde IŞİD terör örgütü tarafından uçağa yerleştirilen bir bombanın neden olduğu ihtimali üzerine İngiltere ve Hollanda, Şarm El Şeyh'e yapılan uçuşları askıya aldı. Gelişmeleri yakından takip eden Türk Hava Yolları da Mısır'ın ünlü tatil kenti olan Şarm El Şeyh'e bu gece yapacağı uçuşları iptal etti. Bu durumun uzayıp uzamayacağı henüz açıklanmadı.

THY YENİ ROTALAR BELİRLEMİŞTİ

Rus yolcu uçağının Mısır'da düşmesinin ardından bazı ükeler Şarm El Şeyh'e olan seferleri durdurmaya başladı. IŞİD tarafından yerleştirilen bombanın patlaması sonucu uçağın düştüğü de konuşulurken birçok havayolu şirketi güvenlik nedeniyle Sina Yarımadası üzerinden uçuş yapmayacaklarını duyurmuştu. THY de o bölge üzerinde yaptığı 2 Ürdün uçuşuyla ilgili durum netleşene kadar yeni rotalar belirlemişti. Uçağın düşmesinde bomba yerleştirilmesi olasılığı üzerine Mısır'ın tatil beldesi olan Şarm El Şeyh Havalimanı'na ilk önce British Airways güvenlik gerekçesiyle uçmama kararı aldı. Daha sonra ise tüm İngiliz havayolu şirketleri Şarm El Şeyh uçuşlarını askıya aldı.

SEFERLERİN NE ZAMAN BAŞLAYACAĞINA DAİR BİLGİ VERİLMEDİ

İngilizlerden sonra Hollanda'da, aldığı bir kararla Şarm El Şeyh kentine düzenlenen tüm uçuşları Pazar gününe kadar askıya aldı. Hollandalı yetkililer vatandaşlarına Şarm El Şeyh'e seyahat gerçekleştirmemeleri uyarısında bulundu. Şarm El Şeyh'e uçan havayollarından biri olan THY'de bugünkü seferi iptal oldu. Seferlerin ne zaman yeniden başlayacağı henüz açıklanmadı. THY uzman güvenlik ekipleri göndereceği öğrenildi. 

Yorumlar (0)
kapalı
Namaz Vakti 28 Ocak 2020
İmsak 06:15
Güneş 07:43
Öğle 12:52
İkindi 15:27
Akşam 17:51
Yatsı 19:15