banner1223

Tayin Edilen Belediye İşçileri Belediyeyi Mahkemeye Verdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ve yerel seçimlerin Gündoğmuş, İbradı, Akseki gibi uzak ilçelere tayin edilen belediye işçileri, belediyeyi mahkemeye verdi.Antalya Adalet Sarayı giriş kapısı önünde bir araya gelen işçiler,...

Tayin Edilen Belediye İşçileri Belediyeyi Mahkemeye Verdi
banner1227
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan ve yerel seçimlerin Gündoğmuş, İbradı, Akseki gibi uzak ilçelere tayin edilen belediye işçileri, belediyeyi mahkemeye verdi.
Antalya Adalet Sarayı giriş kapısı önünde bir araya gelen işçiler, yürütmenin durdurulması için Bölge İdare Mahkemesi’ne dilekçe verdi. Adliye binası önünde açıklama yapan Tüm-Bel-Sen Antalya Şube Başkanı İlhan Karakurt, tayin edilen 300 çalışanın tek tek dilekçe vermek için hazırlandığını söyledi. İlk etapta kendisiyle birlikte 3 kişinin mahkemeye başvurduğunu belirten Karakurt, görevlendirmenin iptal edilmesinden yana ümitli olduklarını kaydetti. Sabahın çok erken saatlerinde ilçelere gitmek için servise bindiklerini söyleyen Karakurt, "Başkan Türel, sabahın 05.30’unda memurları yollara düşürmekle bir kez daha cezalandırmış oluyor" dedi.
"GÖREVLENDİRİLDİĞİMİZ YERLERDE HİZMET BİNASI YOK"
Karakurt, görev yerlerine gidip işe başlayan arkadaşlarının hizmet binası ve çalışacak bir yer olmadığını görünce şok geçirdiğini söyledi. Hizmet binasının olmadığı yere tayin edilmelerinin bir sürgün olduğunu savunan Karakurt, "Gündoğmuş hizmet binası inşaat halinde ve elektrikleri yok, kapıları da kilitli. Arkadaşlarımız köy kahvehanesinde oturuyor. İbradı’da hizmet binası yok. Muammer Aksoy Parkı'nda vakit geçiriyorlar. Akseki’de hizmet birimi var ancak personelin hayat ve çalışma şartları belirsiz. Kaş’ta açık havada bekliyor çalışanlar. Durumumuz bu şekilde, tayin edildiğimiz yerlerde çalışacak yerimiz yok" diye konuştu.
Açıklamanın ardından Kararkurt ve beraberindekiler, dilekçeleri Bölge İdare Mahkemesi’ne vermek üzere adliyeye giriş yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148