banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Tarihe geçecek olay! Hesabına 9 milyon 609 bin TL yattı!

Ankara'da bir kamu kurumunda mühendis olarak çalışan Mustafa Güneş (55) banka hesabında 9 milyon 609 bin TL gördü. Cuma günü yatan paraya dokunmadan bekleyen Güneş, Pazartesi günü bankaya giderek paranın kendisinin olmadığını söyledi. 

Genel 12.04.2019, 16:31 Ceylan
Tarihe geçecek olay! Hesabına 9 milyon 609 bin TL yattı!

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde tarihe geçecek bir olay yaşandı. Bir kamu kurumunda mühendis olarak çalışan Mustafa Güneş, internet bankacılığından banka hesabını kontrol ettiğinde hesabında 9 milyon 609 bin TL olduğunu fark etti. 5 Nisan Cuma günü öğle saatlerinde banka hesabında cüzi bir miktar parası olan şahıs, akşama doğru hesabı kontrol ettiğinde büyük şok yaşadı. Güneş, hata yapıldığını düşünerek bankadaki paraya dokunmadı. Hafta sonunu banka hesabında 9 milyon 609 bin TL ile geçiren Güneş, Pazartesi bankanın hatayı düzelteceğini düşündü. Pazartesi sabah olduğunda işe gitmek için uyanan Güneş, hesabını bir kez daha kontrol etti. Ancak hesabında herhangi bir değişiklik göremedi. Pazartesi olmasına rağmen bankanın hatayı düzeltmemiş olmasına ve paranın hesapta görünmesi üzerine bankanın yolunu tutan Güneş, yetkililerle görüşüp parayı iade etti. Banka müdürüyle görüşen Güneş, 1 saat süren işlemin ardından 9 milyon 609 bin TL'yi iade ederek cüzi miktardaki hesabına tekrar kavuştu. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güneş, '3 gün süren milyonerliğim, bankada yaklaşık 1 saat süren işlemlerin ardından sona erdi. 1 saat içinde milyoner olmaktan çıkıp memuriyet hayatıma geri döndüm. 3 günlüğüne milyoner oldum. Ama bu süre içinde birçok duyguyu yaşadım. Art niyetliler bilip peşime düşerler diye tedirginlik yaşadım' dedi.

Geçmiş işlemlerde görünüyor

İnternet bankacılığı sisteminde 'Geçmiş İşlemler' bölümünde hesabına yatırılan paranın hala göründüğünü de anlatan Güneş, 'Hesabımda 9 milyon 609 bin 596 lira 76 kuruş rakamı, 'Geçmiş İşlemler' bölümünde hala görünüyor. Geçmiş işlemlere baktığım zaman hala gülüyorum' ifadelerini kullandı.

Doğru olanı yaptım

Kendimin olmayan paraya nasıl dokunayım diyen Güneş, 'Kendimin olmayan bir paraya nasıl dokunabilirim? Doğru olanı yaptım ve hatayı düzelttirdim. Her vatandaşın yapması gerekeni yaptım. Çocuklarım bir bankanın böyle bir hata yapabilmiş olmasına çok şaşırdı. Arkadaşlarım ise hesabımdaki parayı görünce gözlerine inanamadılar. Yıllar sonra 'Ben bir zamanlar milyonerdim' diyebilirim artık. 10 yıllık bir konut kredim var. Ayda 2 bin liraya yakın taksit ödüyorum. Arkadaşlarım 'Ev kredini ödeseydin de öyle gitseydin bankaya' diyerek espri yapıyorlar. Bir hatadır. Çok değişik bir durum olduğu izah edildi.' diye konuştu.

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Eylül 2019
İmsak 04:42
Güneş 06:08
Öğle 12:35
İkindi 16:05
Akşam 18:51
Yatsı 20:12