banner1571

banner1567

banner1334

banner1499

banner1525

banner1324

banner1581

"Süt banyosu" ve "dönerle danstan" sonra yeni skandal gündem oldu!

i: Bir gencin fırında dondurmayla pişirdiği ekmeğin içindeki çubuğu çıkarıp yalayarak ekmek üretimini oyuncağa çevirmesi tepkilere neden oldu.

Genel 06.02.2021, 09:54
145
"Süt banyosu" ve "dönerle danstan" sonra yeni skandal gündem oldu!

"Süt banyosu" ve "dönerle dans" rezaletinden sonra bir kişinin fırında ekmek üretimini oyuncağa çevirdiği görüntü tepkilere neden oldu.TikTok uygulaması üzerinden paylaşılan ve Mersin'de çekildiği tahmin edilen videoda, fırında pişirilmesi için tepsiye dizilen ekmek hamurundan birinin arasını açıp dondurma koyan bir gencin fırından çıkardığı ekmeğin ortasını açıp çıkardığı dondurma çubuğunu yaladığı görülüyor.
Tepki çekilen görüntü sosyal medyada paylaşılarak, "Ekmek üretimini oyuncağa çevirip kamu sağlığını tehdit eden bu şahsa dur der misiniz? Bu kişi Tiktok üzerinden benzer videolar çekerek halk sağlığını riske atmaktadır.Söz konusu işletmenin tespiti için Mersin Tarım Orman İl Müdürlüğü'nü göreve çağırıyoruz" ifadeleri kullanıldı. Bu arada görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından inceleme başlatıldığı bildirildi.

BAKANLIK: İŞLETMENİN FAALİYETİ 30 GÜN DURDURULDU

Tarım ve Orman Bakanlığı, Mersin'in Tarsus ilçesinde ekmek fırınında ekmek hamuruna dondurma, cips, kek gibi malzemeler konulmasına ilişkin sosyal medyada yer alan görüntülerle ilgili açıklama yaptı. Söz konusu görüntülerin ihbar kabul edilerek incelendiği, videonun çekildiği fırın işletmesinin Kırklarsırtı Mahahallesi Tarsus adresinde tespit edildiği belirtildi. İlçe Müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından 5 Şubat 2021 tarihinde ilgili işletmenin kontrol edilip denetlendiği kaydedilerek, "Yapılan kontrol ve denetim sonucunda; işletmenin faaliyeti 30 gün süre ile durdurulmuştur. Ayrıca işletmeye üretim hijyeninden kaynaklı sebeplerden dolayı 15 bin 203 TL, hijyen belgesi olmamasından dolayı 3 bin 180 TL olmak üzere toplamda 18 bin 383 TL idari para cezası uygulanmıştır. Görüntülerden dolayı da savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır" denildi.

Yorumlar (0)