banner1518

banner1365

banner1526

banner1345

banner1334

banner1324

Suriyeliden tepki çeken paylaşım! Türk Bayrağını...

banner1357

Sosyal medyada ABD'de yaşayan Suriyeli bir şahsın Türk Bayrağı'nı değiştirerek yaptığı illüstrasyon sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekti. 

Genel 22.07.2019, 20:47
214
Suriyeliden tepki çeken paylaşım! Türk Bayrağını...
banner1353

Amerika'da yaşayan Suriyeli Moustafa Jacoub tarafından yapılan illüstrasyon sosyal medyada büyük tepki çekti. İllüstrasyonda, Türk Bayrağı'nın hilal kısmına dişler takılırken, yıldız kısmı ise (Suriyeli) aileye benzetildi. Jacoub, paylaşımına 'Türkiye'deki Suriyeli mülteciler' notunu düştü.

İllüstrasyonun paylaşılmasının ardından Türk kullanıcılar büyük tepki gösterirken, Hikmet Tüfekçi adlı şahsın Jacoub'a cevap niteliğindeki illüstrasyonu çok beğenildi. 

Yüzlerce kullanıcının tepki gösterdiği çizimin ardından Moustafa Jacoub, açıklama yaptı. Jacoub açıklamasında “Türklerin tepkileri doğrultusunda karikatürün ne kadar doğru olduğunu onayladı. Karikatür, Suriyeli mültecilere ve hatta Araplara karşı ırkçılığı ve bastırılmış nefreti tetikleyen bir kıvılcım oldu” dedi.

Jacoub, tartışmaların ardından bir başka illüstrasyon yaparken, illüstrasyonda Türk Bayrağı'nın yıldız kısmına Nazi sembolü koyarak 'Türkiye'de ırkçılığa hayır' notunu düştü.
 

Yorumlar (0)