banner1518

banner1365

banner1526

banner1571

banner1334

banner1324

Sosyal medya fenomenlerine soruşturma açıldı

Sosyal medya fenomenleri, Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, da aralarında bulunduğu on fenomene Milli Piyango'dan izinsiz çekiliş yapmaktan idari ve adli soruşturma başlatıldı. Fenomenler, 10 milyon TL para ve 2 yıl hapis cezası alabilir.

Genel 12.01.2021, 21:15
271
Sosyal medya fenomenlerine soruşturma açıldı

Sosyal medya fenomenlerine soruşturma açıldı

Enes Batur, Yusuf Aktaş, Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, Pelin Baynazoğlu, Ahmet Sonuç, Taner Yeşildağ'ın da aralarında bulunduğu on fenomene Milli Piyango'dan izinsiz çekiliş yapmaktan idari ve adli soruşturma başlatıldı. Fenomenler, 10 milyon TL para ve 2 yıl hapis cezası alabilir.

İZİNSİZ ÇEKİLİŞ

Soruşturma kapsamında şans oyunlarını planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkının idareye ait olduğu belirtilip, çekiliş düzenleyen kişilerin her ne şekilde olursa olsun katılım hakkı verilerek karşılığında değerli ya da değersiz hediye vermesi için Milli Piyango'dan izin alması gerektiği belirlendi. Fakat söz çekiliş düzenleyen 10 ismin Piyango idaresine herhangi bir başvurusu olmadığı ortaya çıktı.

FEZLEKE HAZIRLANDI

Emniyet tarafından düzenlenen fezlekede, Milli Piyango'ya ait kanun hükmünde kararnamede oyunları tertipleyenlerle ya da kanunu ihlal edenler 10 milyon TL'ye kadar idari para cezası ve iki seneye kadar hapis cezası hüküm olacağı anlatıldı. Fezleke İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Savcılık tarafından Enes Batur, Yusuf Aktaş (Reynmen), Başak Karahan, Kemalcan Parlak, Cantuğ Özsoy, Pelin Baynazoğlu, Ahmet Sonuç, Taner Yeşildağ'ın aralarında bulunduğu on fenomen hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (0)