banner1571

banner1567

banner1334

banner1499

banner1496

banner1534

banner1581

Sosyal medya bunu konuşuyor... Bu nasıl aile

Sosyal medya hesabından bir çocuğun istismar edildiği videolar atılması üzerine, vatandaşlar yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar.

Genel 22.02.2021, 08:42 22.02.2021, 11:20
60
Sosyal medya bunu konuşuyor... Bu nasıl aile

Sosyal medya bunu konuşuyor... Bu nasıl aile Sosyal medya hesabından bir çocuğun istismar edildiği videolar atılması üzerine, vatandaşlar yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar.

Sosyal medyada Sinsirellaolmak rumuzunu kullanan bir hesaptan bir erkek çocuğunun istismar edildiği görüntülerinin paylaşılması infiale yol açarken, aynı hesap üzerinden çocuğun bulunduğu ailenin diğer fertlerinin de tepki çeken paylaşımları sürdürdüğü görüldü.Yetkililere seslerini duyurmak ve çocuğun koruma altına alınması için kampanya başlatan bir çok STK harekete geçerken, aynı hesap üzerinden paylaşımları yapan ilgili kız çocuğu ve annesinin kendilerini uyaranlara küfür ve el işaretlerinin yer aldığı hakaretlerde bulunduğu görüldü.

Bir videoda erkek çocuğunun cinsel organını göstermeye zorlandığı, bir başka videoda ise çocuğun kameraya dönerek kalçalarını gösterdiği görüldü.

Sosyal medya hesabında daha önce çocuğun istismar edildiği videoların da yer aldığı, fakat @sinsirellaolmak isimli hesabın önce videoları sildiği, daha sonra profili gizli konumuna aldığı kaydedildi.Profili tekrar açan kullanıcının tepki çekecek mesajlar paylaşmaya devam ettiği ve kimsenin kendilerine dokunamayacağını söylediği görüldü.

Kaynak:Kamu Bülteni

Yorumlar (0)