banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Son dakika ! Whatsapp çöktü mü...?

Sosyal medyada 'Whatsapp çöktü' mesajları yayılmaya başladı. Bazı kullanıcıların Whatsapp'ı çalışmamaya başlayınca sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Son Dakika 04.05.2017, 00:04 04.05.2017, 02:38
2758
Son dakika ! Whatsapp çöktü mü...?

Popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'a bir süredir erişim sağlanamıyor. Dünya genelinde birçok Twitter kullanıcı yaşadıkları bağlantı problemini Twitter'den dile getiriyor. Sorunun ara ara yaşandığını yazan kullanıcılarda var... Sorunun kaynağına ilişkin henüz bir açıklama gelmezken, erişim sorunu Twitter'ın Türkiye ve dünya listesinde en çok konuşulan konu oldu.

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulaması WhatsApp'ta yaklaşık 1 saattir iletişim sağlanamıyor. WhatsApp'ın siber saldırıların hedefi olduğu düşünülüyor.

Teknik olarak veri alışverişinin sağlanamamasının sebebinin olası bir siber saldırı olduğu düşünülüyor. Kullanıcılar, sosyal medyada olayı tartışıyor.

BTK BAŞKANI'NDAN 'WHATSAPP' AÇIKLAMASI

Öte yandan, Bilgi Teknolojileri Kurumu Başkanı Ömer Fatih Sayan sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Whatsapp ile global seviyede bir problem olduğu raporlandı. Operatörlerimizden kaynaklı herhangi bir arıza bulunmamaktadır." dedi.

SORUN ÇÖZÜLMEYE BAŞLADI

WhatsApp'taki erişim sorunu 2,5 saatin ardından yavaş yavaş düzelmeye başladı. Çok sayıda kullanıcı sosyal medyada erişim sorununun bittiğini yazdı.

Kaynak:Hürriyet

Yorumlar (0)