banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Sokakta bulup oynamaya başladılar... Tam o an

banner1357

Adana'da 10 ve 12 yaşındaki iki kardeş, içinde fişek olan iki pompalı tüfeği birbirine doğrultup oyun oynadı. Kardeşleri, babaları fark ederek olası bir facia önlendi. 

Genel 25.08.2019, 11:32
Sokakta bulup oynamaya başladılar... Tam o an
banner1353
banner1375

Adana'nın Seyhan ilçesi Küçükdikili'de meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre M.A. (12) ile kardeşi U.A. (10), evlerinin yanında oynamaya başladı. Bir süre sonra evlerinin arkasındaki ağaçlık alana geçen çocuklar, çanta içerisinde iki pompalı tüfek buldu. Çocuklar pompalı tüfekleri alarak birbirine doğrultup oyun oynamaya başladı. Silahların içinde fişek olduğundan habersiz çocuklar "hırsız polis" oyunu oynamaya devam etti. Bu sırada dışarı çıkan baba Şahin Akkılınç çocukların birbirine silah doğrulttuğunu görünce hemen yanlarına gelip silahları ellerinden alıp polise haber verdi.

Baba daha sonra da çocukların silahı nereden aldığını sorup olay yerine gitti. Burada bir çanta olduğunu da gören baba çantayı da alıp eve getirdi. Çantanın içini açtığında kar maskesi, kıyafetler, bıçak ve tornavida gibi malzemelerin olduğunu gördü. Bir süre sonra ise olay yerine polis ekipleri geldi. Polisler olay yerinde incelemelerde bulundu. Polis eşyaların genelde soygun yaparken kullanılan malzemeler olduğuna dikkat çekerek araştırmasını derinleştirdi.

Baba Akkılınç ise çocukların elinde silah olduğunu ve birbirlerine doğrultarak oyun oynadıklarını görünce çok korktuğunu hemen silahı ellerinden aldığını belirterek, "Silahların ağzında da fişek vardı. Allah'tan çocuklar tetiğe basıp ateş etmemiş. Ben çabuk görmesem belki bir facia olacaktı. Hemen polise haber verdim. Bu silahları kim atmış niye atmış hiç bilmiyoruz" dedi.

Yorumlar (0)