banner1219

Sinop'ta 20 bin kişiye iftar verildi

SİNOP (AA) - Sinop İl Müftüsü Hayri Çelik, Sinop’ta toplumsal kaynaşma ve birlikteliği diri tutma adına valilik öncülüğünce Alaaddin Cami avlusunda kurulan iftar çadırında ramazan ayı süresinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar yemeği...

Sinop'ta 20 bin kişiye iftar verildi

SİNOP (AA) - Sinop İl Müftüsü Hayri Çelik, Sinop’ta toplumsal kaynaşma ve birlikteliği diri tutma adına valilik öncülüğünce Alaaddin Cami avlusunda kurulan iftar çadırında ramazan ayı süresinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar yemeği verildiğini söyledi.

Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sinop’ta ramazan ayı içerisinde özellikle evlerinde yemek yapma imkanı olmayan üniversite öğrencileri, kimsesizler ve ülkeye sığınmış mültecilerin iftar sofrasının onur konukları olduklarını dile getirdi.

Çadırın kurulmasında kendilerine destek veren esnaf ve iş adamlarına teşekkür eden Çelik, "Ramazan ayında paylaşmanın, sevginin ve kardeşliğin adresi olan Alaaddin Cami şehre canlılık vererek toplumun kalbi oldu. Bizleri bu manevi ortamda buluşturan ve bu iklimi bize yaşatan Allah'a hamd olsun. Bu duygu ve düşüncelerle Sinoplu hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederim." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148