Sertavul Geçidi Ulaşıma Kapandı

Mersin’in Mut ilçesini Karaman’a bağlayan Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.Alınan bilgiye göre, Sertavul Geçidi’nde saat 15.30 sıralarında başlayan ve aralıksız devam eden kar ve tipi yüzünden...

Sertavul Geçidi Ulaşıma Kapandı
banner1314
Mersin’in Mut ilçesini Karaman’a bağlayan Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.
Alınan bilgiye göre, Sertavul Geçidi’nde saat 15.30 sıralarında başlayan ve aralıksız devam eden kar ve tipi yüzünden yol trafiğe kapandı. Trafik ekipleri, Alahan ve Sertavul mevkiinde seyir halindeki araçları durdurarak, geliş gidişlere izin vermedi. Trafik ekiplerinin uyarılarına uymayan 15 araç zor şartlar altında kurtarılarak yakında bulunan lokantalara götürüldü. Ardıç Dolamaç mevkiinde aracıyla mahsur kalan Süleyman Topbaş (22) isimli şahıs 4 saat süren çalışmalar sonucu Bölge trafik ve karayolları ekiplerince kurtarılarak ilçe merkezine getirildi. 4 saatlik uğraş sonucu kurtarılan Süleyman Topbaş, kurtarma ekiplerine teşekkür etti.
Yol çalışmalarının sabaha kadar yapılamayacağını ifade eden yetkililer, “kar, tipi ve sisin durmasını bekliyoruz. Bu şekilde devam ederse çalışmalarımızı yapamıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300