banner1017

Şehitliğe bayram ziyareti yapıldı

AMASYA (AA) - Amasya Şehitliği, Ramazan Bayramı arifesinde şehit yakınlarıyla doldu. Amasya'da şehit yakınları, mezar başlarında Kur'an-ı Kerim okudu.Geçen hafta Şırnak'ın İdil ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı...

Şehitliğe bayram ziyareti yapıldı

AMASYA (AA) - Amasya Şehitliği, Ramazan Bayramı arifesinde şehit yakınlarıyla doldu.

Amasya'da şehit yakınları, mezar başlarında Kur'an-ı Kerim okudu.

Geçen hafta Şırnak'ın İdil ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı polis aracının geçişi sırasında düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Gültekin Tırpan'ın ailesi de şehitlikte dua etti.

Şehidin annesi Neriman Tırpan, "Bayram sabahlarında yavrum ilk önce beni arıyordu, şimdi biz onun yanına geliyoruz." dedi.

Şehidin yokluğunun daha ağır geldiğini belirten Tırban, şunları kaydetti:

"Yavrumla gurur duyuyorum. Çok geliyorum mezarına ben buradan gitmek istemiyorum gelip konuşuyorum paşamla. Benim paşam gurur kaynağım. Gece gündüz aklımıza ne zaman esse geliyoruz buraya. Gittikçe zorlaşıyor işte, ağır geliyor. Özlem var, bayram geliyor ama işte onu bir de bana sor. Bayram sabahlarında yavrum ilk önce beni arıyordu, şimdi biz onun yanına geliyoruz. Gurur duyuyorum ama evlat acısı çok zor bugün olmuş gibi ciğerimiz yanıyor. Vatan sağolsun Gültekin'im çok istiyordu, istediği gibi de oldu."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1052

banner1051