banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Şehidin amcasından yürek burkan sözler

banner1357

TSK tarafından Suriye'nin kuzeyindeki terör odaklarını yok etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda şehir olan Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu'nun (23) amcası Sami Topçu, 'Yakın zamanda evlenmeyi düşünüyordu, 'Düğünüme gelirsin' demişti. Bu da bizim bir düğünümüz, bizim bayramımız' dedi. 

Genel 11.10.2019, 14:36
Şehidin amcasından yürek burkan sözler
banner1353
banner1375

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat'ın doğusundaki terör odaklarının yok edilmesi ve bölgede huzurun tesis edilmesi için başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nda PKK/PYD'lilerle girilen çatışmada Piyade Sözleşmeli Er Ahmet Topçu, şehit oldu. Şehidin ailesi, Mardin'e giderken diğer yakınları da Mamak ilçesindeki baba evinde taziyeleri kabul etti.

'DÜĞÜNÜME GELİRSİN'

Şehidin amcası Sami Topçu, Ahmet Topçu'nun 2 yıl önce göreve başladığını belirterek, "Vatanımız için canımız feda. Bir Ahmet gider, bin Ahmet gelir. 2 yıl önce göreve başlamıştı, Afrin'e de gitmişti. Bu göreve de önceki gün gitmişti. Sözlenmişti, yakın zamanda evlenmeyi düşünüyordu, 'Düğünüme gelirsin' demişti. Bu da bizim bir düğünümüz, bizim bayramımız. Mekanı cennet olsun. En son göreve giderken konuşmuştuk, kısa bir konuşma oldu, 'operasyona gidiyorum' demişti. Başımız sağolsun" dedi.

Şehit Topçu'nun cenazesinin, yarın öğle namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)