banner1496

banner1499

banner1334

Seçimlerin İptal Edildiği Ağrı’da Öğrenciler Caddelerde Çöp Topladı

banner1357

AĞRI (İHA) – Seçimlerin iptal edildiği Ağrı’da temizlik kampanyası başlatan bir grup lise öğrencisi, caddelerde çöp topladı.30 Mart yerel seçimlerinin iptal edilmesinin ardından belediye başkanlığı koltuğunun boşaldığı Ağrı’da,...

SON DAKİKA 15.04.2014, 09:46
79
Seçimlerin İptal Edildiği Ağrı’da Öğrenciler Caddelerde Çöp Topladı
banner1353
banner1375
AĞRI (İHA) – Seçimlerin iptal edildiği Ağrı’da temizlik kampanyası başlatan bir grup lise öğrencisi, caddelerde çöp topladı.

30 Mart yerel seçimlerinin iptal edilmesinin ardından belediye başkanlığı koltuğunun boşaldığı Ağrı’da, bir grup lise öğrencisi genç “Temiz Ağrı İçin Ele Ele” adı altında temizlik kampanyası düzenledi. Kent merkezindeki Cumhuriyet, Vali Konağı ve Kağızman Caddelerinde gruplar halinde çöp toplayan öğrenciler, Dörtyol Kavşağı’nda tekrar bir araya geldi.

Burada öğrenciler adına bir açıklama yapan Ali Ekber Aktaş, düzenledikleri etkinlikte gönüllülüğün esas olduğunu ifade etti. Aktaş, “Gösterişli mağazalar, kafeler bir şehrin yaşanabilir ve tercih edilebilir olması için yeterli değildir. Bizler bunun farkındalığına ermiş bilinçli bireyler olarak, ‘Bu bizim problemimiz değil. Biz mi kurtaracağız bu memleketi?’ diyen insanlarımızın tabularını yıkmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Unutmamalıyız ki var olan düzenin daha iyiye gitmesini istiyorsak elimizi taşın altına koymalıyız. Olduğu yerde sayan, hatta daha da gerileyen toplumların en büyük hatası, mevcut problemleri düzeltmek için herhangi bir çaba sarf etmemeleridir. Bizler, Ağrı’da büyük sorunlardan biri olan çevre kirliliğine bir çözüm bulmak için, 'Çorbada bizim de tuzumuz olsun' sözünden hareketle kanayan bir yaraya dokunmak için, memleketimizin güzel insanlarıyla Ağrı’yı bir adım daha ilerletebilmek için buradayız. Amacımız öncelikli olarak temiz yaşam alanı hakkından en üst düzeyde faydalanmaktır. Bu uğurda düzenlediğimiz bu çöp toplama etkinliği halkımıza güzel bir örnek teşkil edecektir. Temiz ve güzel bir memleket için, bizler bilinçli olmalı ve çevremizi bilinçlendirmeliyiz. Ufak adımlarla başlattığımız ‘Temiz Ağrı İçin El Ele’ etkinliğinde gönüllülük esastır ve gönülden katılan değerli dostlarımıza teşekkürü bir borç biliriz. Temiz insan için, temiz çevre için ve daha önemlisi temiz Ağrı için teşekkür ederiz” dedi.

Grup, toplanan çöplerin belediye ekiplerince Dörtyol Kavşağı’ndan alınmasının ardından dağıldı.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:49
Güneş 05:30
Öğle 12:45
İkindi 16:38
Akşam 19:51
Yatsı 21:25