Hilas Otel

Çelik İnşaat

Seçim kavgası: 3 ölü...

Konya'da, bir kişi muhtarlık seçiminde kendisine destek vermeyen bacanağı ve iki oğlunu öldürdü. Şahıs, jandarma ekiplerine teslim oldu.

Seçim kavgası: 3 ölü...

Konya'nın Çumra ilçesi Üçhüyükler Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iddialara göre 31 Mart Yerel Seçimleri'nde mahalleye muhtar adayı olan Turan B. ile bacanağı Adem Atçı arasında muhtarlık seçimlerinde kendisine destek verilmediği gerekçesiyle husumet oluştu. Husumet nedeniyle ikili arasında zaman zaman seçim kavgaları çıktığı iddia edildi. Seçimi kaybeden Turan B., bacanağının kendisi hakkında seçim sonuçları için konuştuğunu öne sürerek, Adem Atçı ile görüşmek istedi. Adem Atçı'nın tarlasında buluşan ikili kısa süre içerisinde tartışmaya başladı. Tartışma kavgaya dönüşürken, Turan B. kendisine ait tabancayla Adem Atçı'yı başından vurarak öldürdü. Kanlar içinde yere yığılan Atçı'yı tarlada bırakan Turan B., ardından traktörle balya toplamaya giden Atçı'nın çocuklarının yanına gitti. Şahıs,  öldürdüğü Adem Atçı'nın oğlulları Zekeriya ve Faruk ile Faruk'un eşi Rabia Atçı'nın içinde bulunduğu traktörü durdurdu. Daha sonra iki kardeş ile tartışmaya başlayan şahıs, iki kardeşi de vurduktan sonra Faruk'un eşi Rabia Atçı'ya "seni öldürmeyeceğim" diyerek olay yerinden kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık görevlileri baba ve iki oğlunun hayatını kaybettiğini belirledi. Olayın ardından evine giden zanlı Turan B., daha sonra jandarma ekiplerini arayarak evinde olduğunu ve teslim olmak istediğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300