banner1361

banner1496

banner1499

banner1334

Samsun'dan kısa kısa

banner1357

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Vezirköprü ilçesinde 44 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeneceğini belirtti.Demircioğlu, yaptığı yazılı açıklamada,...

SON DAKİKA 03.10.2017, 11:31
18
Samsun'dan kısa kısa
banner1353
banner1375

SAMSUN (AA) - Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Vezirköprü ilçesinde 44 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı döşeneceğini belirtti.

Demircioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Vezirköprü ilçesinde kanalizasyon ve yağmur suyu yapım işi projesine 8 ay önce start verdiklerini aktardı.

İlçe merkezinde gerçekleştirilen projede 27 kilometre kanalizasyon ve 5 kilometre yağmur suyu hattı olmak üzere 32 kilometrelik altyapı hattının tamamlandığını bildiren Demircioğlu, proje tamamlandığında toplam 44 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı gerçekleştirileceğini kaydetti.

Vezirköprü ilçesindeki altyapı projenin yüzde 70'inin tamamlandığını anlatan Demircioğlu, şöyle devam etti:

"Vezirköprü Belediyesi tarafından 20-25 yıldan beri maddi sebepler nedeniyle yapılamayan kanalizasyon şebeke hatları, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından yenilendi. Gazi ve İstiklal caddelerinin yanı sıra birçok noktada altyapı inşaat çalışmaları tamamlandı. Tarihi Kulebaşı Caddesi'ndeki altyapı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Vezirköprü ilçe merkezinde kanalizasyon ve yağmur suyu sorunu büyük ölçüde ortadan kalkacaktır."

Demircioğlu, projenin 16 milyon liraya mal olacağına dikkati çekerek, "Proje kapsamında 3 paket terfi merkezi yapılacak. İhalesi geçtiğimiz ay yapılan Vezirköprü Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında ise tüm kanalizasyon hatlarının bağlantısı yapılacak. İnşaat çalışmalarının 10 Ocak 2018'e kadar tamamlanması hedefleniyor." değerlendirmesinde bulundu.

- Serbest veteriner hekimlere bilgilendirme toplantısı

Samsun Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Çarşamba, Havza, İlkadım ve Bafra ilçelerinde Samsun Sinop Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ile ortaklaşa serbest veteriner hekimlere yönelik bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdi.

Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Turgut Güler, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak tüm paydaşlarla işbirliği içinde çalışarak yetiştiricilere en iyi hizmeti en hızlı şekilde vermeye gayret gösterdikleri belirtti.

Yetiştiricilere daha kaliteli hizmet sunmak maksadıyla Veteriner Hekimleri Odası ile suni tohumlama uygulamaları ve sığır cinsi hayvanların tanımlanması konularında işbirliği yapılarak protokolle yetki devri gerçekleştirildiğini anlatan Güler, "Toplantılarda ilimiz hayvancılığı, hayvan sağlığı çalışmaları, hayvancılık desteklemeleri, büyükbaş hayvanların kimliklendirme işlemleri, klinik denetimleri, aşılama programları ve serbest veteriner hekimlerin yükümlülükleri ile ilgili bilgi verildi. Toplantılar, il müdürlüğü ve serbest veteriner hekimlerin taleplerinin aktarılması ve çözüm önerilerinin istişare edilmesi ile sona erdi." ifadesini kullandı.

Toplantıya Samsun Sinop Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mahmut Çetinkaya ile veteriner hekimler katıldı.Yorumlar (0)
banner1474
24°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:37
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:41
Yatsı 21:12