banner1518

banner1567

banner1526

banner1499

banner1496

banner1324

banner1581

Sağlık Bakanlığı uyardı! 'Aşı sıranız geldi' dolandırıcılığına dikkat

Sağlık Bakanlığı'ndan dikkat çeken bir dolandırıcılık uyarısı geldi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Sağlık Bakanlığı 'Aşı sıranız geldi' içerikli SMS göndermemektedir. Kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, kısa mesajda yer alan linke tıklamayınız" ifadelerine yer verildi.

Genel 23.01.2021, 23:03
238
Sağlık Bakanlığı uyardı! 'Aşı sıranız geldi' dolandırıcılığına dikkat

Sağlık Bakanlığı uyardı! 'Aşı sıranız geldi' dolandırıcılığına dikkat Sağlık Bakanlığı'ndan dikkat çeken bir dolandırıcılık uyarısı geldi. 'AŞI SIRANIZ GELDİ' MESAJINA DİKKAT
Sağlık bakanlığı'nca, bakanlık tarafından gönderilmiş izlenimi verilen 'aşı sıranız geldi' içerikli sahte SMS ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği belirtilerek, SMS'de yer alan linke tıklanılmaması uyarısında bulunuldu.Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 'aşı sıranız geldi' içerikli sahte SMS'lere ilişkin uyarı yapıldı. Bakanlık tarafından gönderilmiş izlenimi verilen mesajlar ile vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği belirtilerek, "Dolandırıcıların gönderdikleri SMS'de yer alan linke tıklayan vatandaşların kişisel bilgileri dolandırıcıların eline geçmektedir. Bakanlık vatandaşlara 'aşı sıranız geldi' içerikli bir SMS göndermemektedir. Kişisel bilgilerinizi ve kimlik bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, kısa mesajda yer alan linke tıklamayınız" denildi.

AŞI SIRANIZI E-NABIZ'DAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ
Aşı sırasını öğrenmek için e-Nabız uygulamasına girerek Covid-19 aşısı yapılacak grupta yer alınıp alınmadığının kontrol edilebileceği vurgulandı.

Yorumlar (0)