banner1223

Sağlık Bakanlığı o sayıyı açıkladı

Sağlık Bakanlığı tarafından cevaplanması istemi ile yazılı soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'na bakanlıktan cevap geldi. İşte açıklama...

banner1250

Sağlık Bakanlığı tarafından cevaplanması istemi ile yazılı soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu'na bakanlıktan cevap geldi.
Tanrıkulu'nun, Son 8 yıl içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavı ile kaç personel alımı yapıldığı sorusuna bakanlıktan yanıt geldi. Sağlık Bakanlığı 8 yıl içinde KPSS ile 181 Bin 743 Personel aldığını açıkladı.

TANRIKULU'NUN SORDUĞU SORULAR NELERDİ?

SORU 1- 2010-2018 yılları arasında Bakanlığınıza ve Bakanlığınıza bağlı kurum ve kuruluşlara KPSS ile atanan personel sayısı nedir?

SORU 2- Bu kişilerin aldıkları en yüksek ve en düşük puanlar kaçtır?

SORU 3- Bu kişilerden kaçı sözlü mülakata tabii tutulmuştur?

SORU 4- Sözlü mülakata tabii tutulanların kaçı elenmiştir?

SORU 5- Mülakatı geçenler hangi birim veya birimlerde görevlendirilmiştir?

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

"1-2-3-4-5-numaralı sorularınıza cevap :  Bakanlığımız ve bağlı kuruluşlarına 2010-2018 yılları arasında KPSS puan üstünlüğüne göre ÖSYM aracılığıyla atanan personel sayısı 181.743 olup bu sayıya tabip, uzman tabip, diş tabibi ve eczacı kadro ve pozisyonlarına yapılan açıktan atamalar dâhil değildir.

Bahse konu personelin atanmış olduğu unvanlar ise hizmet sunumunda en çok ihtiyaç duyulmakta olan "hemşire, ebe, sağlık memuru, sağlık teknikeri, biyolog, psikolog, diyetisyen, fizyoterapist, çocuk gelişimcisi, sağlık fizikçisi, tekniker, teknisyen ve sosyal çalışmacı" unvanlarıdır. Anılan tarihler arasında KPSS sınav ve puan üstünlüğü esasına göre sözlü sınavla 372 personelin ataması yapılmıştır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148