banner1160

Safranbolu'da Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı

KARABÜK (AA) - Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı açıldı. Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'nın açılışı yapıldı. İlçe...

Safranbolu'da Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı

KARABÜK (AA) - Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı açıldı.

Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen Mesleki ve Teknik Eğitim Fuarı'nın açılışı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, açılışta yaptığı konuşmada, tüm dünyada hızlı bir değişim ve dönüşüm gerçekleştiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bu değişim ve dönüşümde de teknolojiyle barışık, günün şartlarına uygun nitelikli insan ihtiyacı belirmekte. Bu çağın şartlarına uygun, teknolojiyle barışık dünyanın geleceğini şekillendirecek şekilde nitelikli insanları da sergisini yaptığımız mesleki teknik okullarımızda sağlayacağımıza inanıyoruz. Mesleki eğitimin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bir ülkenin kalkınmışlığı teknolojik üretimiyle ölçülür hale gelmiş, endüstriyel üretimiyle ölçülür hale gelmiştir. Ülkemiz olarak dünyayla rekabet edebilmek, aynı zamanda dünya lideri olabilme adına da mesleki teknik eğitim faaliyetlerinin önemini biliyor, bunun gelişmesi için de elimizdeki tüm imkanları kullanmaya çalışıyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127