banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Rusya ve İsveç’te 15 Temmuz şehitleri törenle anıldı

banner1357

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü Rusya’da Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği ve İsveç’teki Stockholm Büyükelçiliği’nde düzenlenen törenle anıldı.

Genel 15.07.2018, 15:26
Rusya ve İsveç’te 15 Temmuz şehitleri törenle anıldı
banner1353
banner1375

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümü Rusya’da Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği ve İsveç’teki Stockholm Büyükelçiliği’nde düzenlenen törenle anıldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Rusya ve İsveç büyükelçiliklerinde tören düzenlendi. Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliğinde düzenlenen törende, Moskova Büyükelçisi Hüseyin Diriöz ve eşi Sibel Diriöz, görevli Türk diplomat, askeri ataşe ve Türk diaspora temsilcileri hazır bulundu. Gerçekleşen törenlerde şehitlerimiz anılırken, FETÖ terör örgütünün dünya genelinde yaptığı terör faaliyetleri ve Türkiye’ye karşı gerçekleştirdiği büyük oyunlar sinevizyonda anlatıldı.

“Halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz”

15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak ve yaralanan gazilerimize şükranlarımızı sunmak üzere Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nde bir etkinlik düzenlendi. Anma törenine Büyükelçilik mensupları UETD Avrupalı Demokratlar Birliği ve Ülkü Ocakları ile Türk vatandaşlar katıldı. Türkiye’nin İsveç Büyükelçisi Emre Yunt, gelen misafirlere açılış konuşmasını yaptıktan sonra şehitler için Kur’an okutuldu. Büyükelçi Yunt, “15 Temmuz 2016’da ülkemizde yapılan hain darbe girişimi halkımızın gösterdiği kahramanca tankların önüne yatarak gösterdiği kahramanlık takdire şayandır. Bununla ne kadar gurur duysanız azdır. Burada da bazı hainler bu darbe başarılı olsaydı diyenlerle karşı karşıyayız. Ama gereken cevabı veriyoruz. Ama görüyorlar halkın iradesinin önünde hiçbir güç duramaz. Ben 35 sene Dışişleri’nde, 9 sene de Büyükelçilik yapıyorum. Ülkemin darbelerle anılmasından üzüntü duyuyorum. Milletin sandığa giderek oy veren yöneticileri kimse başka yöntemlerle alamaz. Halkımız sokağa çıkarak o dersi onlara verir. Dünyanın hiçbir yerinde Türk halkı gibi bir millet yoktur, tankın topun önüne göğsünü siper edecek. Ben bu halkımla gurur duyuyorum. Bu kahramanlığı sadece Türk milleti yapar” diye konuştu.
Yorumlar (0)
banner1474
açık
Namaz Vakti 19 Şubat 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:17
Öğle 12:54
İkindi 15:50
Akşam 18:20
Yatsı 19:40