Hilas Otel

Çelik İnşaat

Rezalet! Kocası eşini para karşılığında sattı, sonrası vahim...

Antalya Gazipaşa'da, M.G. adlı kadını para karşılığında sattıkları iddia edilen eşinin de aralarında bulunduğu 4 kişiden 3'ü tutuklanırken, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Rezalet! Kocası eşini para karşılığında sattı, sonrası vahim...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde 2 yıl önce meydana gelen olayda, iddialara göre evli ve iki çocuklu olan M.G., eşi tarafından terk edilerek para karşılığında İ.O.'ya satıldı. İ.O. ile yaşamaya başlayan kadın, çocuklarına bakamayacağını belirterek, 2 çocuğunu devlet korumasına verdi. 

İ.O. da sattı!

Para karşılığında İ.O.'ya satılan kadın, bu sefer yine para karşılığında Ö.D.'ye satıldı. Ö.D. de talihsiz kadını aynı şekilde para karşılığında H.S.'ye sattı. H.S. de para karşılığında kadını K.Y.'ye sattı. Bu iğrenç silsilenin ardından kadını para karşılığında alan K.Y.'nin M.G.'den çocuğu dünyaya geldi. 

2017 yılında şikayetçi oldu

M.G., yaşadığı iğrenç olayları 2017 yılında jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine harekete geçen jandarma ekipleri, kadını para karşılığında satan İ.O., Ö.D., H.S. ve K.Y.'yi gözaltına aldı. Kadın ticareti yapmakla suçlanan 4 şahıs, işlemlerinin ardından sevk edildikleri adli makamlar tarafından tutuklandı. Olayla ilgili açılan davada M.G.'nin akli dengesinin yerinde olmadığını iddia eden şüpheliler, mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Raporun ardından tutuklandılar

Mahkeme M.G.'nin akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için doktor raporu istedi. Antalya'ya sevk edilen M.G.'nin dün gelen sağlık raporunda akli dengesinin yerinde olduğu belirlendi. Bunun üzerine savcılık 4 şüphelinin tekrardan gözaltına alınması için karar verdi. Dün sabah gözaltına alınan 4 şahıs, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.  İ.O., Ö.D. ve K.Y., 'kadın ticareti yapmak' suçlamasıyla tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. H.S. ise adli kontrolle serbest bırakıldı. M.G. de 6 aylık bebeğiyle birlikte devlet korumasına alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312