banner1313

banner1346

banner1345

banner1334

Rektör Gül: “En iyi 6 hastane içinde yer alıyoruz”

Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Tıp Fakültesi Hastanelerinin Türkiye’nin en iyi 6 hastanesi içinde yer aldığını belirterek, “Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir”...

Genel 27.12.2017, 10:31
Rektör Gül: “En iyi 6 hastane içinde yer alıyoruz”

Dicle Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, Tıp Fakültesi Hastanelerinin Türkiye’nin en iyi 6 hastanesi içinde yer aldığını belirterek, “Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir” dedi.

DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri İkinci Genel Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Talip Gül Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda birinci Genel Kurul Toplantısında alınan kararlarlarla ilgili yapılan çalışmalar gözden geçirildi. Yeni çalışmalar hakkında bilgi verildi. Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Gül, yönetim olarak hastaneye önem verdiklerini belirterek, “Hastanelerimizin iki işlevi vardır. Birinci işlevi eğitim, ikinci işlevi de hastalara hizmettir. Yaklaşık 1,5 yıldır yönetimdeyiz. Hastanelerimiz bu 1,5 yıl içerisinde çok şeyler başardı. Yeni üniteler, yeni ameliyathaneler açıldı ve yeni ameliyatlar yapılmaya başlandı. Ülkemiz genelindeki hastanelerde ve üniversite hastanelerinde ne hizmet veriliyorsa hastanelerimizde de o hizmetlerin tümü veriliyor.

Hastanelerimiz yönetimi 7/24 saat çalışarak çok işler başardı. Hizmet açısından, finansman açısından Türkiye’de en iyi 6 hastane içersindeyiz. Ülke genelinde 44 üniversite, devlete borcu nedeniyle finansman sıkıntısı çekiyor. Çok şükür biz bu konuda iyi durumdayız. Bu da ekibimizin hizmet ve gayretiyle gerçekleşmiştir. Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir. Bu başarılı çalışmalarından dolayı hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ederim” dedi.

“TSE 2015 belgesini aldık”

Toplantıda gündem ile ilgili konuşma yapan Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu ise, üst yönetimin çalışmaları kapsamında idari, mali ve teknik çalışmalar ile 2017 yılı içerisinde yapılan ve 2018 yılı içerisinde yapılacak olan projeler hakkında da açıklamalarda bulundu. Kalite çalışmaları ve hastanelerinin aldıkları başarı belgeleri, bilimsel ödüller ve TSE kalite belgeleri hakkında da bilgi veren Kadiroğlu, “Bu başarılar, kalite komisyonumuz önderliğinde tüm hastane çalışanlarımızın benimsemesi ile gerçekleştirilmiştir. Kasım ayında yapılan sağlıkta Kalite de alınan belge ile Sağlık Turizmi unvanını hak etmiş sayılırız. Demek ki iyi düşündüğümüzde, neyi niçin yaptığımızı planladığımızda başarı da gelir” diye konuştu.
Yorumlar (0)
20°
açık
Namaz Vakti 18 Eylül 2019
İmsak 04:44
Güneş 06:10
Öğle 12:34
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:09