banner1223

Ramazan Bayramı

ÇORUM (AA) - Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, bayramların, incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması bakımından çok önemli günler olduğunu belirtti. Kılıç, Ramazan Bayramı nedeniyle...

Ramazan Bayramı
banner1227

ÇORUM (AA) - Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, bayramların, incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması bakımından çok önemli günler olduğunu belirtti.

Kılıç, Ramazan Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir ramazan ayının daha geride kaldığını hatırlattı.

Bayramların önemini hatırlattığı güzel duyguların yılın her gününe yayılması temennisinde bulunan Kılıç, açıklamasının devamında şunlara yer verdi:

"Bayramlar incinen gönüllerin onarıldığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu günler olması bakımından çok önemlidir. Bayramın önemini hatırlattığı güzel değerlerin, bir arada yaşama şuurumuzu güçlendiren hasletlerin, sadece bayram günleri ile sınırlı kalmamasını yılın tüm günlerinde toplumumuzu kuşatmasını diliyorum. Dostluk bağlarının güçlenmesi için büyüklerimizin, yaşlılarımızın, muhtaç, yoksul, kimsesiz ve hasta olan her yaştaki vatandaşlarımızın ziyaret edilerek hatırlanması, onlara yalnız olmadıklarının hissettirilmesi bayramları daha anlamlı kılacak ve manevi duygularımızı güçlendirecektir. Bayram nedeni ile seyahat edecek vatandaşlarımızdan, bayram sevincini sevdikleri ve bizler açısından hüzne dönüştürmemeleri için trafik kurallarına riayet ederek azami düzeyde dikkat etmelerini bilhassa rica ediyorum."

Vali Kılıç ayrıca bayramının tüm insanlığa, Türkiye'ye ve Çorum'a huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148