Pamukkale’de Kar Altında Antik Havuz Keyfi

Denizli’nin dünyaca ünlü Pamukkale travertenleri yağan karın ardından beyaza bürünürken, turistler hem karın hem de Pamukkale’de sıcak suyun bulunduğu termal antik havuzların tadını çıkarıyor.Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı...

Pamukkale’de Kar Altında Antik Havuz Keyfi
banner1314
Denizli’nin dünyaca ünlü Pamukkale travertenleri yağan karın ardından beyaza bürünürken, turistler hem karın hem de Pamukkale’de sıcak suyun bulunduğu termal antik havuzların tadını çıkarıyor.
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Denizli’de de etkili oldu. 2 gün boyunca yağan karın ardından özellikle yollarda sıkıntılar yaşanırken, kar güzel görüntülerin de oluşmasına neden oldu.UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası’nda yer alan Pamukkale’de ise bembeyaz görüntüler oluştu. Pamukkale’nin üstü karla kaplanırken, oluşan görüntüyü turistler fotoğraflamak için adeta birbiriyle yarıştı. Turistler yağan karın altında yürürken, bazı turistlerin özçekim yaptığı görüldü.Turistler daha sonra Hierapolis Antik Kenti’ni de gezerek burada da tarihi mekanları fotoğrafladı.
Pamukkale Örenyeri’nde bulunan antik havuz da yapan kara rağmen turistlerin ilgisini görmeye devam ediyor. Yağan karın altında antik havuza giren turistlerin oldukça neşeli oldukları gözlenirken, Türkçe olarak ‘ Pamukkale’ demeleri dikkat çekti. Yağan karın altında antik havuza girmenin inanılmaz bir duygu olduğunu belirten bir turist, herkesin bu güzelliği görmeye gelmesi gerektiğini söyledi. Pamukkale’deki birçok otelin de doluluk oranında üst seviyede olduğu kaydedildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308