banner1361

banner1365

banner1499

banner1334

(özel Haber) Sıfır Derecede Hayvanlara Özel Bakım

banner1357

Kayseri’de etkisini hissettiren soğuk havalarda, Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde bulunan hayvanat bahçesinde, hayvanlara özel bakım yapılıyor.Kayseri’de, iki gündür etkisini artıran kar yağışının ardından kentte hava sıcaklığı...

SON DAKİKA 08.01.2015, 09:21
47
(özel Haber) Sıfır Derecede Hayvanlara Özel Bakım
banner1353
banner1375
Kayseri’de etkisini hissettiren soğuk havalarda, Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde bulunan hayvanat bahçesinde, hayvanlara özel bakım yapılıyor.
Kayseri’de, iki gündür etkisini artıran kar yağışının ardından kentte hava sıcaklığı sıfır dereceye düştü. Etkisini hissettiren soğuk havalarda, Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde bulunan 173 hayvan türünden 2 binin üzerinde hayvan ağırlayan hayvanat bahçesinde hummalı bir çalışma başlatıldı. Hayvanat bahçesindeki hayvanların soğuk havalardan etkilenmemesi için bakıcılar tarafından özel bakım hazırlandı.
Havaların soğumasıyla beraber hayvanların ısınması için çalıştıklarını söyleyen hayvanat bahçesi Müdürü İsmail Tamokur, "Kar ile beraber havalar soğudu. Kış mevsiminde hayvanların en büyük sıkıntılarından birisi de ısınmadır. Bunu kapalı barınakları ısıtma ile gideriyoruz. Kapalı alanlarımızda infrared ısınma sistemleri ve alttan ısınma sistemleri mevcuttur. İçeriye kapatılması gereken Zürafa ve Zebra gibi hayvanları kapatıyoruz. Kış dönemi boyunca kapalı barınakta kalacaklar. Diğer hayvanlar ise gün içerisinde aydınlık almaları için dışarı çıkarıyoruz. Akşamları kapanış ile birlikte hayvanlarımızı kapalı barınaklarımıza kapatıyoruz" dedi.
Kışın hayvanların gıdalarına da önem verdiklerini kaydeden Tamokur, "Bunun yanı sıra beslenmeleri de çok önemlidir. Enerji seviyesi yüksek gıdalar vermeye dikkat ediyoruz. İlaçların dışında vitamin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için meyve ve sebze ağırlıklı beslemeye dikkat ediyoruz. Kış dönemini sıkıntısız bir şekilde atlatacağız" ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner1474
26°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:36
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 19:43
Yatsı 21:14