banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

(özel Haber) Onlar Kutlu Doğum Bebekleri

banner1357

Eskişehir İl Müftüsü Niyazi Ersoy, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir Devlet Hastanesi bünyesindeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni doğan bebekleri ziyaret ederek bazılarına altın taktı.Eskişehir’deki...

SON DAKİKA 15.04.2014, 09:18
64
(özel Haber) Onlar Kutlu Doğum Bebekleri
banner1353
banner1375
Eskişehir İl Müftüsü Niyazi Ersoy, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir Devlet Hastanesi bünyesindeki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yeni doğan bebekleri ziyaret ederek bazılarına altın taktı.

Eskişehir’deki bu yılki Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftüsü Niyazi Ersoy ve beraberindeki heyet, kentte bulunan hastanedeki yeni doğan servisini ziyaret etti. Serviste bebeklerini kucaklarına almanın sevincini yaşayan annelere Hz. Muhammed’i (SAV) simgeleyen güller takdim edildi. Öte yandan hastanede doğum yapan Songül Çelik, Havva Daşdemir, Birsen Kaya, Fadime Akkanat, Ceylan Kara ve Elif Kiriş ile bebeklerini ziyaret eden Niyazi Ersoy, 6 bebeğe altın taktı. Annelere, bebekleri için “Peygamberimizin kızının ahlakıyla ahlaklanır inşallah”, “Hayırlı evlat, dinine bağlı bir evlat olsun” temennilerinde bulunan Ersoy, 2 kız annesi olan bir kadına ise, “3 tane kız olursa bu sefer doğrudan cennete gidiyoruz” dedi.

Ersoy, Kutlu Doğum Haftası kapsamında ilk kez doğum bölümünün ziyaret edildiğini söyledi. Ersoy, “Kutlu Doğum Haftası gelmeden evvel müftülüklerimiz gerekli tedbirleri alıyorlar, çalışmaları yapıyorlar, programlar hazırlıyorlar. Bu programların içerisinde bir tanesi de ziyaret programıdır. Bu kapsamda doğum yapan bir hastanemizi de ziyaret edelim istedik. Özellikle hastanede doğum yapan anneleri ve bebeklerini ziyaret ederek Kutlu Doğum Haftası anısına onlara karınca kararınca bir altın takalım istedik. Tespit edilen 6 anne ve bebeğini ziyaret ettik, dualarımızla altınlarımızı taktık. Annelerine sağlık dileklerimizi bildirdik. Bir de Peygamber Efendimizi simgeleyen gül takdim edip ayrıldık. Diğer ziyaretlerimiz de kendi çapında, şehit ailelerini ziyaret, yuvaları ziyaret, yaşlıları ziyaret, hastaneleri ziyaret, cezaevlerini ziyaret. Bütün bunlar bizim programlarımız içerisindedir. Özellikle ziyaret ettiğimiz çocuklarımıza da hayırlı, uzun ömürler, sağlıklı ömürler diliyor; onların vatanımıza, milletimize, dinimize bağlı büyüklerine saygılı evlat olarak yetişmelerini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 09 Temmuz 2020
İmsak 03:04
Güneş 05:03
Öğle 12:45
İkindi 16:44
Akşam 20:17
Yatsı 22:06