banner1365

banner1497

banner1499

banner1334

Otobüste büyük panik! 

banner1357

İstanbul'da otobüsle Düzce'ye gelen bir yolcunun valizinden kaçam piton yılanı büyük paniğe neden oldu. Uzun aramalar sonucu stepne bölgesine saklandığı tespit edilen yılan, yakalanarak sahibine teslim edildi.

Genel 05.02.2020, 11:38
Otobüste büyük panik! 
banner1353
banner1375

İstanbul'dan yolcu otobüsüyle Düzce'ye gelen yolcunun valizinden kaçan piton yılanı paniğe neden oldu. Piton, yolcuların korkulu bakışları arasında saklandığı yerde yakalanarak sahibine teslim edildi.

Karayolları Taşımöa Yönetmeliği ile geçen aylarda yolcuların yanlarında evcil hayvan taşımasına izin verilmesinin ardından Düzce'de ilginç bir olay meydana geldi. İstanbul'dan Düzce'ye giden otobüste yolcu, içinde piton yılanı bulunan valizinin otobüsün bagay bölümümne koydu. Düzce'ye seyahatinin tamamlayan yolcu valizini alarak otogardan ayrıldı. 

BULAMAYINCA GERİ DÖNDÜ 

Valizini kontrol ettiğinde yılanı bulamayınca otogara geri dönen yolcu, pitonunu bulamadığını söyleyince panik yaşadı. Otobüs şoförü ve muavin yılanın girebileceği yerlerde dikkatlice arama yaptı. Yaklaşık 1 saatlik arama çalışmalarının ardından yılan otobüsün ön bölümünde yer alan stepne kısmından çıkartılarak sahibine teslim edildi. Otobüs muavini Melih Güvenç ise o anları cep telefonu ile görüntüledi.

STEPNE BÖLGESİNDE BULDUK
Yaşanan panik anlarını anlatan muavin Melih Güvenç, "Yaklaşık 7 yıldır otobüs firmasında muavinlik yapıyorum. İstanbul'dan Düzce'ye yolculuk yaptık. Fakat yolcumuzu Düzce'de indirdiğimiz zaman aracımız yıkamaya giderken yolcumuz aracın yanına gelip, bagajında hayvanının olmadığını bize söyledi. Aracın içinde hayvanı aradık bulamadık. Bagajlara baktık bulamadık, en son stepne bölgesinde yılanı bulduk. Kaptanımız Cafer Bey yılanı güçlükle dışarı çıkarttı ve böyle bir tehlike atlattık. Piton yılanı tehlikelidir, zehirlidir diye bundan çekindik. Yolcu da zaten evcil olduğunu söyledi ama yine de çıkarttık, huzura kavuştuk. Çantasında hayvanının olmadığını söyledi. Bizde normal bir kedi, köpek zannettik. Daha sonra aradığımız hayvanın yılan olduğunu söyleyince biz de korktuk açıkçası. Yılanı bulduğumuzda içimize su serpildi" dedi.

Yılanına kavuşan yolcu ise otobüs şoförüne teşekkür ederek otogardan ayrıldı.

Yorumlar (0)