banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Onbilerce mahkuma af müjdesi

Onbilerce mahkum tarafından merakla beklenen af paketiyle ilgili MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan flaş açıklama geldi. Akçay, af paketinin Aralık ayına kadar gelececeğini ifade etti. Af paketiyle birlikte cezaevlerinden en az 30 bin kişinin tahliye edilmesi bekleniyor...

Genel 01.10.2019, 15:16
3845
Onbilerce mahkuma af müjdesi

MHP tarafından seçimlerden önce dile getirilen ve AK Parti ile MHP arasında soruna neden olduğu iddia edilen af paketiyle ilgili flaş bir gelişme yaşandı. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, af paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınına katılan Akçay, af paketinin ikinci infaz paketiyle birlikte Ekim ayının sounda, Aralık ayının başında TBMM'ye geleceğini ifade etti. Akçay, 'O konuda biliyorsunuz, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı'nın da açıklamaları var. Aralık ayından önce çıkacağına ümit ediyoruz. İç tüzük değişikliklerinin yapılmasını gerektiğini biz söyledik' dedi.

ONBİLERCE MAHKUMA AF MÜJDESİ

Aralık ayında TBMM'ye gelmesi planlanan af paketinin, 'Şartlı salıverme' ve 'Denetimli serbestlik'in yeniden düzenlenmesiyle özel infaz uygulamalarının getirilmesini içeren bir kanun teklifi olacağı öğrenilirken, af paketinde terör, tecavüz, kadın ve çocuğa şiddet ile istismar suçları yer almayacak. Ancak, infaz rejimi uyarınca adli suçlarda cezanın yüzde 66'sının yatılmasında değişiklik beklenirken, bu oranın yüzde 50'ye çekilmesi sonrasında onbinlerce mahkumun cezaevinden çıkması sağlanacak. Öte yandan af paketiyle çocuklu kadın mahkumların cezalarının ev hapsine dönüşmesini sağlayacak bazı düzenlemeler de yer alacak.

genel af

Yorumlar (1)
hediye 2 yıl önce
inşAllah bir an önce olur af aralığa gelmeden