Olumsuz Hava Şartlari Hayvanları Da Etkiliyor

Tunceli’de olumsuz hava şartları insanların yanı sıra hayvanları da etkiliyor.Tunceli’de dört günden bu yana devam kar yağışı nedeniyle 350 civarında köy yolu ulaşıma kapanırken, Tunceli-Ovacık ile Tunceli-Erzincan karayolunda da ulaşımda...

Olumsuz Hava Şartlari Hayvanları Da Etkiliyor
banner1314
Tunceli’de olumsuz hava şartları insanların yanı sıra hayvanları da etkiliyor.
Tunceli’de dört günden bu yana devam kar yağışı nedeniyle 350 civarında köy yolu ulaşıma kapanırken, Tunceli-Ovacık ile Tunceli-Erzincan karayolunda da ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşanıyor. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri kapanan yolları ulaşıma açma çalışmalarını sürdürüyor. Olumsuz hava şartları insanların yanı sıra hayvanları da etkiliyor. Tunceli’nin Pülümür ilçesinde serçeler vatandaşlar tarafından beslenirken, bir yavru kedi de olumsuz hava şartları nedeniyle 5 kişilik yavru köpek ailesinin yanına sığındı.
Pülümür ilçesinde restoran işleten Deniz Pınar adlı vatandaş, yavru kedi ve köpekleri işletmesinde besliyor. Restorana gelen vatandaşların da zaman zaman süt vererek besledikleri yavru köpekler ile kedinin uyum içinde yaşaması görenleri şaşırtıyor. Yavru köpeklerin yaklaşık bir ay önce işletmesine geldiğini belirten Deniz Pınar, "Kış mevsimi olması nedeniyle onlara yer yaptım. Yemek verip bakıyorum. Onlardan on beş gün sonra da yavru bir kedi geldi. Onu da besliyorum. Aynı yerde kalıyorlar. Bize dostluğun, kardeşliğin güzel bir örneğini sergiliyorlar" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1308