banner1365

banner1469

banner1345

banner1473

Öldü diye mezarını kazdılar ama...

banner1475

Beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan 80 yaşındaki adamın ailesine öne sürülenlere göre adamın hayatını kaybettiği ifade edildi. Bunun üzerine aile taziyeleri kabul etti, mezar kazdırdı. Bu sabah hastaneden gelen 'hasta ölmedi' ifadesiyle şok yaşadılar.

Genel 15.02.2019, 16:29
Öldü diye mezarını kazdılar ama...
banner1353
banner1375

Geçtiğimi salı günü, İzmit'te ikamet eden eski kasap Yusuf Ziya Yüksel beyin kanaması sebebiyle özel hastanenin yoğun bakım ünitesine alındı. Öne sürülenlere göre, burada beyin ölümü gerçekleşen Yüksel ile alakalı olarak yoğun bakım ünitesi doktoru dün öğle saatlerinde 3 çocuğuna açıklama yaptı. Bununla beraber Yusuf Ziya Yüksel'in çocukları babaları için sela okutup taziyeleri kabul etmeye başladı, bu süreç içinde mezar da kazdırdı.

Bugün İzmit Fevziye Camii'nde cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından babalarını toprağa vermenin hazırlıklarını yapan Yüksel kardeşler, cenazeyi teslim almak üzere sabah saatlerinde hastaneye gitti. Babalarının yaşadığı ifadesiyle karşılaşan kardeşler büyük şaşkınlık yaşadı.


 
'DOKTOR BABAMIZIN VEFAT ETTİĞİNİ SÖYLEDİ'
 
Yoğun bakım doktorunun kendilerine babalarının hayatını kaybettiğini söylediğini öne süren Yusuf Ziya Yüksel'in oğlu Volkan Yüksel, "Babam salı sabaha karşı rahatsızlandı. Hastaneye getirdik, yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Beyin ölümü gerçekleştiğini söylediler ve bu süre zarfında belli bir prosedür olduğunu ve tedavi devam edeceğini söylediler. Biz 3 kardeşiz. Dün öğle sıralarında yoğun bakım doktoru biz 3 kardeşi davet etti ve babamızın vefat ettiğini söyledi. Bütün evrakları imzaladık. 'Organ bağışında bulunur musunuz?' diye sordular ve biz de bağışlayabileceğimizi söyledik. Gece boyunca bekledik. Sonra babamın yaşının ileri olduğunu ve organların alınamayacağını söylediler. Daha sonra yine haber verdiler, organ bağışını alabileceklerini söylediler. Ankara ve Van'da organ bağışçısı olduğunu söylediler. Daha sonra organ bağışını geri çekmemizi söylediler. 'Tamam' dedik, daha sonra da babamın yaşadığını söylediler" şeklinde konuştu.
 
'TAZİYELERİ KABUL EDİYORUZ'
 
Açıklamadan sonra evde taziyeleri kabul ettiklerini ve dualar okunduğunu ifade eden Volkan Yüksel, "Dünden itibaren vefat üzerine taziyeleri kabul ediyoruz. Evde dualar okunmaya başladı. Bizim bu saatlerde normalde camide olmamız gerekiyor ve ilerleyen sürede toprağa vermemiz gerekiyor ama babam yaşıyor ve kalbi atıyor. Az önce baktım, videosunu çektim, beyin ölümü gerçekleşmiş. Dün 'öldü' açıklamaları doğru değilmiş. Beyin ölümü gerçekleştiğini biliyoruz ama kalbi durmadı. Babam yaşıyor, nefes alıp veriyor makineye bağlı olarak; böyle ilginç bir durumdayız. Şikayetçiyim, bu hukuk dışı, insanlık dışı bir şey. Biz perişan haldeyken bununla ilgileniyoruz. Yetkililer yalan söylüyorlar. Sonra kabul edip özür diliyorlar. Aziz Nesin hikayesine döndü. Çaresizce bekliyoruz" dedi.
 
HASTANE YÖNETİMİ REDDETTİ
 
Hastane yönetimi ise hasta yakınlarının iddiasını reddetti. Hastane yönetimi, aileye hastanın beyin ölümünün gerçekleştiğinin söylendiğini, bunun da raporlarda gözüktüğünü ifade ederek, ailenin beyin ölümünü yanlış anladığına değindi.

Yorumlar (0)
banner1474
11°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:14
Güneş 07:43
Öğle 12:53
İkindi 15:28
Akşam 17:53
Yatsı 19:16