banner1365

banner1496

banner1499

banner1334

Okullar tatil edildi

banner1357

İstanbul'un Tuzla ilçesinde yapılan hava ölçümlerinde hidrojen sülfür değerlerini yüksek çıkması üzerine ilçedeki okullar tatil edildi.

Genel 26.02.2019, 11:06 26.02.2019, 11:39
Okullar tatil edildi
banner1353
banner1375

Tuzla'da vatandaşların ilçedeki ağır kokudan şikayetçi olması üzerine yapılan ölçümlerde sağlığı tehdit edecek bir bulguya rastlanmazken, hidrojen sülfür değerleri biraz yüksek çıktı.

İçmeler Mahallesi'nde yoğun olmak üzere ilçe genelinde   sebebi bilinmeyen ağır bir koku hisseden vatandaşların şikayeti ile  AFAD, AKOM, İGDAŞ, itfaiye, polis ve zabıta ekiplerince bölgede inceleme yaptı. Ekipler, rögar kapaklarını kaldırarak kanallarda ve mahalledeki değişik noktalarda gaz ölçümü yaptı. Yapılan ilk çalışmalarda sağlığı tehdit edecek bulguya rastlanılmadı.
Kokunun evsel veya kimyasal atık olabileceği üzerinde durulurken, bu kimyasalın kanalizasyonda çökme yaptığı, kokunun da bundan kaynaklandığı düşünülüyor.

Öte yandan kokunun giderilmesi için  kanalizasyonlara su basılarak kimyasalın çözülmesini sağlanmaya çalışılıyor.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, katılmış olduğu bir canlı yayınında konuyla alakalı şu ifadelerde bulundu;

''Bugünkü bu hadise çok ilginç bir hadise. Emniyet yetkilileriyle, valilikle, AFAD yetkilileriyle görüştük. Çok ilginç, rögar kapağının açılıp herhangi bir yerde; Moda'da da Üsküdar'da da olabilecek rögar kapağının açılıp dökülen madde olduğu düşünülüyor. Maddenin ne olduğuna dair araştırma yapılıyor. Araştırılıyor ve şu ana kadar üç kişi devlet hastanesiyle başhekimimizle görüştük, ayakta tedavi ile görüştük.İşin müsebbipleri aranıyor. Mahalleyi bile kapsamadığı için, bir vidanjör ve kimyasal döküm olmadığını; lokal bir hadise olduğunu ve özellikle de birilerinin bir sabotaj gibi olabileceği şüphesi bile uyanabiliyor insanın kafasında.''


 

Yorumlar (0)