banner1320

'Oğlumun eline silah verip...'

Adıyaman'da evinden ayrılarak bir kişinin yanına kaçan, ve yanına kaçtığı kişi tarafından da PKK'ya katılması istenen çocuk, polis tarafından kurtarıldı.

'Oğlumun eline silah verip...'
banner1314

Adıyaman Fatih Mahallesi'nde ikamet eden A.E., öne sürülenlere göre geçen çarşamba günü ailesiyle tartışma yaşadı ardından da evden ayrılarak sosyal medyadan tanıştığı bir kişinin davetiyle Şanlıurfa'ya gitti. Şanlıurfa'da yanına gittiği kimliği belirsiz kişi, A.E.'ye terör örgütü PKK kamplarına katılmak için teklifte bulundu. Bununla beraber tedirgin olan ve korkan A.E., telefonla aradığı babası Bahri E.'den yardım talep etti. Babası da oğluna 155 ihbar hattını arayıp, bulunduğu konumu vererek polisi bilgilendirmesini istedi. A.E., 155'i arayarak durumu polise aktarırken, babası da Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne ulaşarak yardım istedi. Polisler, ihbardan sonra A.E.'yi adresini verdiği yerde buldu ve sosyal medyada tanıştığı kişiyi de gözaltına aldı. İfadesi alınan ve 1 gün emniyette tutulan A.E., kente çağırılan babasına teslim edildi.

'BENİM GİBİLER POLİSE BAŞVURSUN'

Babasıyla beraber evine dönen A.E. kaçtığı için pişman olduğunu ifade ederek şunalrı söyledi:

"Şanlıurfa'da yanına gittiğim kişi bana dağa çıkma teklifinde bulundu. Konuşmasıyla beni ailemden koparmaya ve terör örgütüne katılmaya zorluyordu. Telefonla ulaştığım babamın yönlendirmesiyle polise gittim. Polisler beni bir gece misafir etti ve sonra babama teslim ettiler. Pişman oldum ve aileme kavuştuğum için mutluyum. Benim gibi hata yapanlar varsa polise başvursun ve ailesine kavuşsunlar."

'OĞLUMU DAĞA ÇIKARACAKLARDI'

Oğlunun terör örgütüne katılmasına ramak kala kurtulduğunu ifade eden baba Bahri E. ise, "Oğlumun eline silah verip dağa çıkaracaklardı. Belki de canlı bomba olacaktı. Ben üstelik amcamı teröre şehit vermiş birisiyim. Oğlum arayınca hemen polise yönlendirdim, kendim de telefonla durumu anlattım. Sonuçta oğlum bulundu ve yeniden kavuştuk. Allah'a binlerce kez şükürler olsun. Benim oğlum gibi kandırılan çocuklara ve aileleri bu konuda duyarlı olsun ve teröristlere prim vermesinler" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300