banner1223

Miraç Kandili

BAYBURT (AA) - Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.Vali Pehlivan, mesajında, Miraç gecesinin rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı müstesna gecelerden biri olduğunu belirtti.Miracın,...

Miraç Kandili

BAYBURT (AA) - Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Pehlivan, mesajında, Miraç gecesinin rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı müstesna gecelerden biri olduğunu belirtti.

Miracın, Hazreti Muhammed'in (S.A.V) ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculukla Cenab-ı Hak'ın yüksek huzuruna kabul edildiği kutlu bir yolculuk olduğuna işaret eden Pehlivan, şunları kaydetti:

"Miraç, her Müslüman için manevi bir terfi, bu vesileyle yüksek insani sorumluluklar üstlenme anlamına da gelir. Bugün bize düşen miracın ruhu, manası, hikmeti, hakikati ve evrensel mesajları üzerinde yeniden düşünmektir.

Birer izzet ve ikram fırsatı olarak bugün ve gecelerden gerekli dersleri almak, hayatımızı bu manevi fırsatlar üzerinde yoğunlaşarak beslemek gerekir. Bayburtlu hemşehrilerimizin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandili'ni kutluyor, bu gecenin tüm insanlığa huzur ve hayırlar getirmesini diliyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148