banner1365

banner1345

Minik Melek için tek gereken 25 bin TL...

banner1357

Diyarbakır'da spina bifida hastalığı nedeniyle ameliyat olması gereken 2.5 yaşındaki Melek Doğan, 25 bin TL'lik ikinci ameliyat için yardım bekliyor. 

Genel 22.05.2019, 11:55 Ceylan
Minik Melek için tek gereken 25 bin TL...
banner1353

Diyarbakır'da spina bifida hastalığı nedeniyle ameliyat olması gereken Melek Doğan için 25 bin TL gerekiyor. Melek'in kolon kanseri tedavisi gören annesi Firdevs Doğan, kızının tedavisi için sosyal medyada gönüllüler tarafından kampanya başlatıldığını ancak valilikten gelecek izni beklediklerini ifade etti. Kızının hastalığından dolayı büyük üzüntü yaşadığını belirten anne Doğan, "Melek 2,5 yaşında ve belden aşağısı tutmuyor. Sırtında bir kese var. Ameliyat olması gerekiyor. Her gün bizim için ölüm gibi. Kendisi de durumunun farkında. 'Kardeşlerim yürüyebiliyor ben niye yürüyemiyorum' diyor. Doğduktan 20 gün sonra ameliyat oldu. Hep acı çekiyor. Emekleyemiyor. Hep bu şekilde yan ya da yüzükoyun uzanıyor. Gece gündüz öylece uzanıyor veya kucağımıza alıyoruz. Zihinsel olarak çok şükür bir problemi yok. Belden aşağısı tutmuyor. Şu an rutin tedavileri sürüyor. Neredeyse her gün hastaneye gidiyoruz, fizik tedavi görüyor. Ancak ameliyat edebilmemiz için gereken 25 bin lira kadar parayı bulamıyoruz. Sırtı bir yere değdiği zaman hemen sırtının ağrıdığını söylüyor ve ağlıyor. Burada bazı yerlere başvuru yaptık ama netice alamadık. Ameliyatı da karşılanmıyor. Hiçbir yardım da alamadık" dedi.

'Çocuklar üşümesin' isimli platformun tedavi için kampanya başlatmak istediğini ifade eden Doğan, "Valiliğe gidip yardım toplanabilmesi için izin almaya gittik ancak işlemler uzun sürüyor. Kızımın acilen ameliyat edilmesi gerekiyor. O süreyi bekleyemiyoruz. Sosyal medyadan yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımız var, ancak izin almamız gerekiyor. İznimiz olmadığı için de kısa sürede bu parayı toplayamıyoruz. Bir yerden de bulamıyoruz. Kızımın bu halden kurtulmasını istiyorum. Kızım artık uyuyamıyor. Her gün acı çekiyor. Ameliyat olabilmesi için 25 bin liraya ihtiyacımız var. Ben bunu karşılayamıyorum. Eşim uzun süredir işsizdi, yeni işçi olarak çalışmaya başladı. Maddi durumumuz olmadığı için kısa sürede bu parayı biriktirme şansımız da yok" diye konuştu. 

Kendisinin de kolon kanseri olduğunu ancak durumunun iyi olduğunu ifade eden Doğan, "Ben de bağırsak kanseriyim, şu an tedavi görüyorum. Çok şükür durumum iyi ancak öncelikle evladımın iyi olmasını istiyorum. O iyi olursa ben de iyi olurum. Hangi kapıya gittiysek yüzümüze kapandı. Ben dört gözle gelecek yardımı bekliyorum. İnşallah bir yardım bulunacak ve çocuğum iyi olacak" dedi.

Yorumlar (0)
banner1363
19°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:47
Öğle 12:24
İkindi 15:22
Akşam 17:52
Yatsı 19:12