Hilas Otel

Çelik İnşaat

Meksika’dan Türkiye mesajı

Meksika Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Meksika arasında kurulan diplomatik ilişkinin 90’ıncı yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlandı.Meksika Dışişleri Bakanlığı tarafından son birkaç yıl içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın...

Meksika’dan Türkiye mesajı
banner1314

Meksika Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Meksika arasında kurulan diplomatik ilişkinin 90’ıncı yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlandı.

Meksika Dışişleri Bakanlığı tarafından son birkaç yıl içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ve Meksika Başkanı Enrique Pena Nieto’nun ziyaretleri ile iyice gelişen ikili ilişkilerin önümüzdeki yıllarda artarak devam etmesinin temenni edildiği vurgulandı. İki ülke arasında 2013 yılında karşılıklı imzalanan Stratejik İş Birliği ve Meksika-Türkiye 21. Yüzyıl Ortaklık Anlaşmasının ikili ilişkilerde yeni bir dönemin başlangıcına işaret ettiği belirtildi.

Meksika Dışişleri Bakanı Luis Videagaray Caso yaptığı yazılı açıklamada "Karşılıklı ticaretin son 10 yılda iki katına çıkması ve artmaya devam etmesi memnuniyet verici" diyerek Meksika ve Türkiye’nin Birleşmiş Milletler’de, G20’de ve OECD’de yakın çalışan ortaklar olduğunu belirtti.

Türkiye ile Meksika arasında ikili anlaşma 25 Mayıs 1927 yılında Roma’da imzalanmış, anlaşmasının 12 Temmuz 1928’de yürürlüğe girmesi ile ilk resmi diplomatik ilişki kurulmuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300