banner1223

Mehmed Ali Saraoğlu: Dünyada Muratdağı’nın bir benzeri yok

Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Gediz Muratdağı Termal Turizm Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.Ahmet İşgüzar’ın Muratdağı Termal Turizm Merkezi’ni ziyaretine, Gediz Belediye...

Mehmed Ali Saraoğlu: Dünyada Muratdağı’nın bir benzeri yok

Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Gediz Muratdağı Termal Turizm Merkezi’ni ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Ahmet İşgüzar’ın Muratdağı Termal Turizm Merkezi’ni ziyaretine, Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu, Kütahya Kızılay Başkanı Ahmet Altıparmak, Simav Kızılay Şube Başkanı Ali Ulus, Gediz Kızılay Şube Başkanı Celal Uluer, Arima Mimarlık-Gdz Gediz Otel İşletmecisi Mimar Erkan Altuğ, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, Belediye Fen İşleri ve İmar İşleri Müdürleri eşlik etti.

Genel Sekreter Yardımcısı İşgüzar, uzun yıllardır atıl vaziyette bulunan Muratdağı Kızılay kampındaki çalışmalar ve söz konusu sahada mevcut jeotermal sıcak su kaynakları, içme suyu kaynakları ve turizm yapılaşma alanları hakkında Başkan Saraoğlu’ndan bilgi aldı. Ayrıca Master Planı onaylanan Muratdağı Termal Kayak Merkezi’ndeki mevcut sahada bundan sonraki süreçte yapılacak olan alt yapı ve düzenlemelerle ilgili alanda plan üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

İşgüzar’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Saraoğlu, “Türkiye’de nadir olarak bulunan bu sahada yatırımcı olarak Türk Kızılay’ının ve Türkiye Kayak Federasyonu ile bir araya gelerek sahada Turizm Tesisi Alanı (TTA), otel, sosyal tesisler, dinlenme alanları yapılmasıyla ilgili çalışmaların planlamasını gerçekleştirdik. Murat Dağı Termal Turizm Merkezini diğer kayak merkezlerinden ayıran çok önemli bir husus var. Vatandaşlar buraya geldiğinde orman havası, kayak merkezi ve termal suyu aynı anda kullanabilme imkanına sahip oluyorlar. Dünyada eşi benzeri bulunmayan elimizdeki bu değeri hem turizme, hem de ekonomiye kazandırılabilmesi için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

İnceleme sonrasında Başkan Saraoğlu, Türk Kızılayı Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet İşgüzar’a Gediz Ansiklopedisi hediye etti.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1226

banner1127

banner1148