banner1320

Malatya Beyaza Büründü, Okular 2 Gün Tatil Edildi

Tüm yurdu etkisi altına alan Beyaz kabus, akşam saatlerinden itibaren Malatya’ya da etkili olmaya başladı.Türkiye’nin birçok ili kar yağışından dolayı olumsuz yönde etkilenmişti. Malatya’da ise akşam saatlerinde bastıran kar hayatı...

Malatya Beyaza Büründü, Okular 2 Gün Tatil Edildi
banner1314
Tüm yurdu etkisi altına alan Beyaz kabus, akşam saatlerinden itibaren Malatya’ya da etkili olmaya başladı.
Türkiye’nin birçok ili kar yağışından dolayı olumsuz yönde etkilenmişti. Malatya’da ise akşam saatlerinde bastıran kar hayatı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Kar yağışı nedeniyle okulların 2 gün boyunca tatil edildiği bildirildi. İl merkezine ilk kez yağan kar nedeniyle bazı vatandaşlar sokaklara çıkıp çocuklar gibi eğlendi. Kartopu oynamaya çıkan vatandaşlar ilk karın heyecanını doyasıya yaşadı. Aileleri ile birlikte sokaklara çıkıp kartopu oynayan çocuklar, uzun süredir karın yağmasını beklediklerini, karın yağışı ile çok mutlu olduklarını ifade etti. Aniden bastıran kara hazırlıksız yakalanan sürücüler ise trafikte zor anlar yaşadı.
Öte yandan Malatya Valisi Süleyman Kamçı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada okulların 2 gün tatil edilmesinin yanı sıra Kamuda çalışan engelli ve kronik hastalarında 2 gün izinli sayılacağını bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1300