banner1017

Maden Nezaretçileri Derneği Genel Kurulu

ZONGULDAK (AA) - Maden Nezaretçileri Derneği 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, bir restoranda düzenlenen genel kurulda yaptığı konuşmada, sendika yönetim kurulu olarak göreve...

Maden Nezaretçileri Derneği Genel Kurulu
banner1015

ZONGULDAK (AA) - Maden Nezaretçileri Derneği 14. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, bir restoranda düzenlenen genel kurulda yaptığı konuşmada, sendika yönetim kurulu olarak göreve geldikleri günden bugüne Zonguldak'ın zor günlerden geçtiğini, bunun en önemli nedenlerinden birinin Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) olduğunu savundu.

TTK küçüldükçe Zonguldak'ın da küçüldüğünü ifade eden Demirci, şunları kaydetti:

"TTK, tarihinde en az sayıda işçisiyle en düşük üretimini yapıyor. Her şeyden önemlisi can güvenliği riski artıyor. Nezaretçi bir kardeşiniz olarak bütün bu yükün sizlerin üzerinde olduğunu biliyorum. Sizin engin tecrübeniz, işinize olan sevginiz ve bağlılığınız, vatan ve millet sevginizle ve yaradan Mevlamın yardımlarıyla bu işlerimiz yürüyor. Benim hiç şüphem yok, sizin de hiç şüpheniz olmasın bu zorlukları da hep birlikte aşacağız."

Tek liste halinde gidilen seçim sonucunda Erol Şekerci, Neşat Cebeci, Ahmet Ermiş, Aydın Aydemir, Şendoğan Arık, Mustafa Karaman, Soner Özbek, Ufuk Çevikel, Ali Öncü, Onur Arık ve Sinan Durdu, dernek yönetim kuruluna seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1052

banner1051