banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Kurnaz pazarcı yakayı ele verdi! Semt pazarında 'pes' dedirten tartı hilesi

Denizli'deki semt pazarında çekilen görüntüler izleyenlere 'pes' dedirtti. Bir vatandaş tarafından kayda alınan videoda, satış yapan kişinin, poşetleri metal paralar doldurduğu leğene koyarak tarttığı görüldü. Bozuk paraların üzerine koyduğu poşetlerin kilosunu olduğundan fazla gösteren pazarcının hilesi, videonun sosyal medyada yayınlanmasıyla ortaya çıkarıldı.

Genel 26.09.2020, 12:26
609
Kurnaz pazarcı yakayı ele verdi! Semt pazarında 'pes' dedirten tartı hilesi

Olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi'nde kurulan bir semt pazarında yaşandı. Semt pazarında düzenli olarak satış yapan bir esnaf, terazinin kefesinin tabanını metal paralarla doldurdu. Alışveriş yapan vatandaşların fark etmesinin mümkün olmadığı tuzağıyla gün boyu satış yapan pazarcı, sürekli eksik tartarak kilolarca ürünü eksik tarttı.

Pazarcının satış yaptığı sokakta yaşayan duyarlı bir kişi, pazarcının akıl almaz tuzağını fark edince yaşananları saniye saniye cep telefonuyla kaydetti. Duyarlı vatandaş, bir taraftan kayıt yaparken diğer taraftan ise tepkisini, “Evet arkadaşlar görüyorsunuz; tartının içine bozuk paraları koymuş adam, tartarken de böyle tartıyor. Görüyorsunuz bozuk paralar içinde. Alışveriş yaparken yine yenilerini koyuyor. Tartarken de gıdaları üstüne koyuyor. Böyle bir şey olamaz” sözleriyle ifade etti.
Sosyal medyada paylaşılan görüntüyü büyük bir hayretle izleyenler, tuzağıyla halden aldığı ürünün aklınca çok fazlasını satarak kar elde ettiğini düşünen pazarcıya büyük tepki gösterdi.

Yorumlar (0)