Hilas Otel

Çelik İnşaat

Küfür etti sonra da...

Kendisine küfür ettiği için şikayetçi olduğu şahıstan doğumhaneye çamaşır makinesi alması şartıyla uzlaşan hemşire, gündem oldu.

Küfür etti sonra da...

Adalet Bakanlığı tarafından adliyelerde hizmet veren uzlaşma büroları, ceza uyuşmazlıklarında alternatif olarak tarafların bazı suçlarda mahkemelerle urğraşmadan, aralarındaki sorunları çözmelerine olanak tanıyor. Bu şekilde, uzun yargılama süreçleriyla vatandaş uğraşmıyor. Bazen uzlaşmada şart olarak karşı taraftan bazı istekler olabiliyor. Bu talepler arasında özür dileme, maddi - manevi zararın karşılanması ve bağışta bulunma gibi edimler (anlaşma kararı) bulunuyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2018 yılında 200 bin dosyanın mahkemelere gitmeden uzlaşmayla sonuçlandırıldığını ifade etti. Bu uzlaşmalardan biri de İstanbul’da hastanede tartışan hemşire Y.A. ile eşi doğum yapan H.D. arasında yaşandı.

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne eşini doğuma götüren H.D., doğumundan sonra eşinin yanında refakatçi olarak kaldı. 

TEHDİT ETTİ

Bu esnada aynı odaya ikinci bir hasta getirilince ebe - hemşireler, H.D.’ye dışarı çıkmasını rica etti. Eşinin yalnız kalmaması için odadan ıkamaycaüını ifade eden H.D. ile hemşireler tartıştı. H.D., ebe  hemşire Y.A.’ya “Kes sesini” diye bağırdı. Sonrasında da hemşire Y.A.’ya küfreden H.D., “Görürsün sen gününü” şeklindeki ifadelerle tehdit etti. Kavga üzerine hastanenin başhekimi tutanak tuttu. Hemşire Y.A. ise H.D.’den şikâyetçi oldu.

H.D. hakkında ‘Hakaret ve basit yaralama’ suçlarından iddianame düzenleyen savcı, suçun uzlaşma çerçevesinde olduğunu ifade ederek dosyayı uzlaştırma savcılığına gönderdi. Hemşire Y.A. önce H.D.’nin yargılanmasını isteyerek uzlaşmaya yanaşmadı. Sonrasında da tayin olduğu Sakarya Devlet Hastanesi Doğumhanesi’nde eksik olan çamaşır makinesinin alınması koşuluyla uzlaşmayı kabul etti. Uzlaşma koşulunu kabul eden H.D. de hastaneye çamaşır makinesi aldı. Çamaşır makinesi yetkili Ö.A.’ya teslim edildi, ikili arasındaki kavga da mahkemeye ulaşmadan çözüme kavuşturuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER