banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

Kuaföre sığındı, kuaförün sahibi de dövdü!

banner1357

İstanbul Kartal'da sokakta yürüyen kadını taciz ettiği iddia edilen Pakistan uyruklu şahıs mahalleli tarafından yakalandı. Polis tarafından gözaltına alınan şahıs linç edilmek istendi.

Genel 25.06.2019, 10:31
Kuaföre sığındı, kuaförün sahibi de dövdü!
banner1353
banner1375

İstanbul'un Kartal ilçesinde meydana gelen olayda, edinilen bilgilere ve iddialara göre sokakta yürüyen bir kadın, Pakistan uyruklu kağıt toplayıcılığıyla uğraşan şahıs tarafından cinsel tacize uğradı. Tacizin ardından kaçmaya çalışan şahıs, mahalleli tarafından motosiklet ve araçlarla kovalandı. Mahalle sakinleri uzun süren kovalamanın ardından şahsı yakalarken, şahıs bir süre darp edildi. 

Kuaföre sığındı, kuaför sahibi de dövdü

Taciz şüphelisi, mahalle sakinlerinin elinden kaçarak bir kuaför dükkanına sığındı. Şüphelinin sığındığı kuaförün sahibi de taciz olayını duyunca şahsı darp etmeye başladı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, tacizci kişiyi kuaför dükkanından çıkarttı. Şahıs, dükkandan çıkarken vatandaşların saldırısına uğradı. Polisler, vatandaşları güçlükle engelledi. 

Kendi mahallemizde geçemez hale geldik

D.Y'nin annesi Z.Y., yaşanan olayla ilgili şöyle konuştu: 

“Ben 25 senedir burada yaşıyorum, hatta daha fazla. Kızım 25 yaşında, bu mahallede doğdu, büyüdü. Aynı mahallede aynı sokakta. Ama öyle şeyler yaşandı ki, tarifi mümkün değil. Kendi mahallemizde geçemez hale geldik. Gündüz vakti saat 2'de, 3'te bu çok kötü bir durum. Bunlara bir çare bulunsun. Biri de burada yanı başımızda. Şimdi ben buna nasıl güvenip gece markete gideceğim. Çocuğum gitse ben nasıl güveneceğim, geçip gideceğim"

Can güvenliklerinin olmadığını söyleyen anne, “Tamam onun da yaşamaya hakkı var. Benim kızıma yoldan geçerken saldırıp kafasına bir şeyle vurup bayıltıp o torbanın içine koyup götürebilirdi. Yada kesici bir aletle öldürebilirdi. Canını acıtabilirdi. Ölümle sonuçlanabilirdi. Peki bunun hesabını kim verecekti bana. Devlet mi bunu kapatacaktı. Ne yapacaktı, doldurdular buraya insanları. Madem doldurdunuz, sahip çıksaydınız. Hiç kimse ilgilenmiyor. O kadar insanlar başı boş ki. Tarifi mümkün değil. Buramıza kadar gerçekten geldi. Artık yeter" dedi.

 

Anne Z.Y., sözlerine şöyle devam etti: 

“Görmüş olsaydım parçalayacaktım zaten. Kızım telefon etti, yetiş dedi. Neye uğradığımı şaşırdım. Bütün aile, mahalledekiler hepsi sahiplenmiş sağ olsunlar. Çocuğumu da yalnız bırakmamışlar. Ama sonuç daha değişik olabilirdi. Canına mal olabilirdi. Saldırmış kollarından tutup öpmeye kalkmış çocuğumu. Düşünebiliyor musunuz çocuğun ruh halini. Toparlayamıyoruz bir türlü. Bitik vaziyetteyiz. Üstüne yürüyünce çığlık atmış, çığlığından yetişip gelmiş komşular. Yakalanmış, şikayetçiyiz sonuna kadar. Ben yaşadım başkaları yaşamasın, bu kadar ucuz atlatılmayabilir. Lütfen bunlara bir çare bulunsun. Ya sahiplensinler sokaktan toplasınlar bu insanları. Ya ülkeden atsınlar ya da bizi kovsunlar"


 

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 28 Şubat 2020
İmsak 05:39
Güneş 07:04
Öğle 12:52
İkindi 15:58
Akşam 18:31
Yatsı 19:50