banner1365

banner1496

banner1345

banner1334

Kritik kararlar peş peşe geldi! Giriş çıkışlar kapatıldı!

banner1357

Koronavirüs salgını ülkemizde 81 ilde etkisini göstermeye devam ediyor.

Genel 29.06.2020, 17:48 editor7
2708
Kritik kararlar peş peşe geldi! Giriş çıkışlar kapatıldı!
banner1353
banner1375

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının artmasıyla birlikte bugün Çanakkale, Kayseri, Kütahya, Antep, ve Batman'daki bazı yerleşim yerleri karantina altına alındı. Konuyla ilgili kritik açıklamalar Valilikler tarafından peş peşe yapıldı. Vaka sayılarının artması sebebiyle 5 ildeki bina, mezra ve köylerden bazıları vakaların artmasını engellemek adına karantina altına alındı.

ÇANAKKALE

Çanakkale'ye bağlı olan Ayvacık ilçesinin Küçükkuyu beldesinde akrabasının cenazesine katılan bir belediye çalışanının koronavirüs olduğu tespit edildi. Çalışanın mesai arkadaşları 14 gün boyunca karantina altına alındı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan şu açıklamayı kaydetti:

"Ülkemizi ve dünyamızı son 4 aydır etkisi altına alan korona virüs hastalığı halen yayılmaya devam etmektedir. Ne yazık ki belediyemizin idari kısmında görev yapan ve Edremit'te ikamet eden bir personelimize şehir dışında katılmış olduğu bir cenazede korona virüs hastalığı bulaştığı tespit edilmiştir. Bu durumu haber alır almaz ilgili sağlık kurumları ile iletişime geçerek gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Alınan tedbirler kapsamında idari bölümde görev yapan bazı çalışanlarımızın karantinaya alındığını sizlerle paylaşmak isterim. Sevgili hemşehrilerim, Küçükkuyu Belediyesi olarak bu zor koşullarda dahi önlemlerimizi alarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz ve çalışmaya edeceğiz. Bu zor günlerde sizlerden sosyal mesafe ve maske kurallarına uymanızı rica ediyor, mesai arkadaşıma ve ailesine acil şifalar diliyorum"

KAYSERİ

Kayseri'de koronavirüse yakalandığı belirtilen 2 kişinin yaşamış olduğu 2 ayrı bina karantina altına alındı. İsmi belirtilmeyen kişi yüksek ateş ve diğer belirtilerle birlikte hastaneye başvurdu. Test sonucu pozitif çıkan kişi tedavi altına alınırken, yaşadığı 2 katlı bina da karantina altına alındı.

Aynı zamanda ilçede Selçuklu Mahallesi Vakıf Sokak'ta yaşayan kişilerin test sonucu da pozitif çıktı. Bina karantina altına alınırken, polisler giriş ve çıkışlara izin vermiyor. Karantina altına alınan kişilerin ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanacak.

KÜTAHYA

Kütahya'daki karantina uygulaması hakkında Simav Kaymakamlığı bilgilendirme yaptı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun almış olduğu karar kapsamında, Simav ilçesine bağlı Darıca köyünde pozitif vaka tespit edilmesinden dolayı 1 evinden karantina altına alındığı belirtildi.

ANTEP

Antep'te ise 53 ev salgın sebebi ile karantina altına alındı. Askerlik görevini yapacak olan 22 yaşındaki B.C.B'nin test sonucu pozitif çıktı. Kişi İslahiye Devlet Hastanesi'nde karantina altına alınırken, filyasyon ekipleri de çalışmalarına başladı.

BATMAN

Batman'a bağlı, Gercüş'e bağlı olan Kömürcü Köyü'ndeki 2 ev de salgın sebebi ile karantina altına alındı. Salgının tespit edilmesinden sonra evlere giriş çıkış yasaklanırken, konuyla ilgili filyasyon ekipleri de çalışmalarına başladı.

Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 15 Temmuz 2020
İmsak 03:13
Güneş 05:08
Öğle 12:46
İkindi 16:44
Akşam 20:14
Yatsı 22:00