banner1160

Köy yolları çamurdan kurtarıldı

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2017 yılı kırsal altyapı programı kapsamında köy içi kilitli parke taşı çalışmaları kapsamında 1 milyon 130 metre kare parke taşı döşeme çalışmalarını tamamladı.Vali...

Köy yolları çamurdan kurtarıldı

Sivas İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2017 yılı kırsal altyapı programı kapsamında köy içi kilitli parke taşı çalışmaları kapsamında 1 milyon 130 metre kare parke taşı döşeme çalışmalarını tamamladı.

Vali Davut Gül’ün önderliğinde merkez ve ilçelerdeki köylere 1 milyon kilitli parke taşı döşemeyi hedefleyen idare bu hedefin de üzerine çıkarak 1 milyon 130 bin metre karenin üzerinde kilitli parke taşını köylere gönderdi. Devlet vatandaş işbirliğiyle kilitli parke taşı döşeme çalışmaları yürütülerek, köy içleri daha modern hale getirildi.

Köy içi parke çalışmalarına önem verdiklerini ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya,"Her geçen yıl bir önceki seneden daha fazla iş üretiyoruz. İmkanlar ölçüsünde ihtiyaçlar gideriliyor. Kilitli parke taşında hedeflenen miktarında üzerine çıkarak köylerimizin içerisini daha yaşanabilir hale kavuşturduk. Öncelikle köylerimizin kanalizasyon ve içme suyu sorunlarını çözerek. Kilitli parke döşenmesine uygun hale getiriyoruz. Tabi ihtiyaçlar çeşitli, imkanlar ve kaynaklar ise sınırlı olduğu için yerleşim yerlerindeki yaşayan nüfusun yoğunluğu da önceliğimiz. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza çağın gerektirdiği her türlü hizmeti sunmaya gayret ediyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1134

banner1142

banner1127

banner1165