banner1365

banner1469

banner1345

banner1480

KBÜ'den kısa kısa

banner1357

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesinde (KBÜ), "Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek" konulu konferans düzenlendi. KBÜ 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen "Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek" konulu konferansa Akdeniz Üniversitesi...

Genel 16.04.2018, 20:00
KBÜ'den kısa kısa
banner1353
banner1375

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesinde (KBÜ), "Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek" konulu konferans düzenlendi.

KBÜ 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen "Hz. Peygamberi Yeniden Düşünmek" konulu konferansa Akdeniz Üniversitesi (AKD) İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Yasin Pişgin konuşmacı olarak katıldı.

Pişgin, konuşmasında konferansın konusuna dikkati çekerek, "Hz. Peygamberi yeniden düşünmek, aslında fabrika ayarlarımıza dönmektir." dedi.

İslam’ın Hz. Muhammed ile ete kemiğe büründüğünü dile getiren Pişgin şunları aktardı:

"Dinin bekasının bir bölümü Allah Resulü'dür. Mesela dinin ana sütunu namazdır ve namazın mimarisinin tamamı Allah Resulü’nün inşası ile gerçekleşmiştir. Buradan şöyle bir manzara çıkıyor. Allah, Peygamberin sünnetini adeta dinin kök hücresine kazımış.”

Konferansı, KBÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. İbrahim Kürtül, Genel Sekreter Lütfü Köm, fakülte dekanları, daire başkanları, akademik ve idari personel ile çok sayıda katılımcı takip etti.

- KBÜ’lü öğrenciler boksta Türkiye ikincisi oldu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Ferdi Boks Şampiyonası'nda KBÜ öğrencisi iki boksörün, Türkiye ikincisi olduğu bildirildi.

KBÜ'den yapılan açıklamada, Türkiye genelindeki 33 üniversiteden 110 sporcunun katıldığı Üniversiteler Arası Ferdi Boks Şampiyonası'nın Karaman Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda yapıldığı belirtildi.

Şampiyonanın zorlu ve çekişmeli müsabakalara sahne olduğu ifade edilen açıklamada, müsabakalar sonunda KBÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri Burhan Deme'nin 52 kiloda, Vural Nuhoğlu'nun da +91 kiloda Türkiye ikincisi olmayı başardığı kaydedildi.
Yorumlar (0)
banner1474
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Şubat 2020
İmsak 05:49
Güneş 07:14
Öğle 12:53
İkindi 15:52
Akşam 18:23
Yatsı 19:42