banner1518

banner1567

banner1334

banner1345

banner1496

banner1324

Kastamonu'daki FETÖ/PDY davaları

- Aralarında eski İl Sağlık Müdür Yardımcısı Salih T'nin de bulunduğu 6 sanık, "silahlı terör örgütü üyesi olduğu" iddiasıyla hakim karşısına çıktı - Mahkeme heyeti, Salih T. ile 3 sanığın beraatine karar verdi

Genel 06.11.2018, 16:37
57
Kastamonu'daki FETÖ/PDY davaları

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 6 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalara, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski Kastamonu İl Sağlık Müdür Yardımcısı Salih T, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sedat K, Murat B, Nihat B, Murat K. ve Said D. katıldı.

Sedat K, savunmasında örgütle bağının bulunmadığını öne sürdü.

Aktif-Eğitim Sen üyeliğini kabul eden Sedat K, "Hakkımda çeşitli beyanlar var. Ben bunları kabul etmiyorum. Kimseyi bu sendikaya üye olmaya yönlendirmedim." dedi.

Eski İl Sağlık Müdür Yardımcısı Salih T. ise Kastamonu'da başhekim yardımcılığı ve aile hekimliği görevlerinde bulunduğunu söyledi.

Örgütle ilişkisinin olmadığını savunan Salih T, "Babamı kaybettiğim bir dönemde gelip sendikaya davet ettiler. Ben de duygusal bir anımdaydım ve kabul ettim. Bu yapıyla ilişkin ya da bağım bulunmuyor." diye konuştu.

Diğer sanıklar da suçsuz olduklarını öne sürerek beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, Salih T, Murat B, Nihat B ve Murat K'nin beraatine karar verirken diğer sanıkların duruşmaları ertelendi.

Yorumlar (0)