Karın Cefasını Ekipler, Sefasını Çocuklar Sürdü

Muş’ta etkili olan kar yağışından dolayı okulların tatil edilmesini fırsat bilen çocuklar, kapalı mahalle yollarında kendi yaptıkları kızaklarla kayarken, ekipler ise mesai mefhumu gözetmeden yol açma çalışmasını sürdürüyor.Kentte...

Karın Cefasını Ekipler, Sefasını Çocuklar Sürdü
banner1314
Muş’ta etkili olan kar yağışından dolayı okulların tatil edilmesini fırsat bilen çocuklar, kapalı mahalle yollarında kendi yaptıkları kızaklarla kayarken, ekipler ise mesai mefhumu gözetmeden yol açma çalışmasını sürdürüyor.
Kentte etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. 3 gündür etkili olan kar yağışıyla birlikte karla mücadele çalışmasına başlayan belediye ekipleri, ana yollarla mahalle aralarını açmak için gece gündüz çalışıyor. 3 vardiya halinde yapılan çalışmalarda toplanan karlar, kamyonlarla şehir dışına çıkartılıyor.
Öte yandan kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verilince, çocuklar da kendilerini sokağa attı. Kar yağışından kapalı olan Kale Mahallesi’ndeki Selver rampasına gelen çocuklar, kendi yaptıkları kızaklarla kayarak tatilini keyfini çıkardı. Okulların tatil olmasından dolayı mutlu olduklarını söyleyen çocuklar, "Okullar tatil edilince biz de kendi yaptığımız kızaklarla buraya geldik. Şu anda kayarak tatilin keyfini çıkarıyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1313

banner1312