banner1620

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Karadeniz'deki o ilde artık zorunlu

Karabük'te yeni tip koronavirüs salgını kapsamında kamu kurumlarına girişlerde artık HES kodu zorunlu oldu. Konuyla ilgili açıklama Karabük Valiliği tarafından açıklandı.

Genel 25.09.2020, 18:13
215
Karadeniz'deki o ilde artık zorunlu

Karabük'te artan vaka sayılarını engellemek adına yeni kararlar alınmaya devam ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına girişlerde artık HES kodu uygulaması zorunlu oldu. Karar Karabük Valiliği tarafından alındı.

TOPLANTI YAPILDI

Vaka sayılarının önüne geçmek adına yeni kararlar alınmaya devam ediliyor. Son olarak alınan karara göre Karabük Valisi Fuat Gürel başkanlığında, İl İdare Şube Başkanları Toplantısı düzenlendi. Valilik Büyük Toplantı Salonu'ndan yapılan toplantı sonunda yeni kararlar alındı.

TÜM KAMU KURUMLARINDA GEÇERLİ

Alınan karara göre valilik ve kaymakamlık girişlerinde HES kodu zorunluluğu bütün kamu kurumlarında uygulanacak. Artık HES kodu olmayanlar kamu kurum ve kuruluşlarına giremeyecek.

DEĞERLENDİRMELER YAPILDI

Vali Gürel başkanlığında düzenlenen toplantıda sosyal mesafe, maske, kronik hastalar ve 60 yaş üstü vatandaşlarla ilgili kısıtlamalar, uygulanan cezalar, doğal afetlerde alınacak tedbirler, eğitim, çevre ve hava kirliliği gibi bir takım değerlendirmelerde de bulunuldu.

Yorumlar (0)