banner1571

banner1585

banner1334

banner1499

banner1525

banner1534

banner1581

Karadeniz'de kuru yük gemisi battı! Acı haber geldi

Bartın'ın İnkumu açıklarına olumsuz hava koşulları nedeniyle Rus bandralı bir gemi battı. Bartın Valisi Sinan Güner, "Şu ana kadar 5 kişi kurtarıldı. Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı." açıklamasını yaptı.

Genel 17.01.2021, 15:12
289
Karadeniz'de kuru yük gemisi battı! Acı haber geldi

Karadeniz'de kuru yük gemisi battı! Acı haber geldi Bartın'ın İnkumu açıklarına olumsuz hava koşulları nedeniyle Rus bandralı bir gemi battı. Bartın Valisi Sinan Güner, "Şu ana kadar 5 kişi kurtarıldı. Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı." açıklamasını yaptı.


Alınan bilgiye göre, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve AFAD ekipleri, İnkumu açıklarında kuru yük gemisinin battığı ihbarı üzerine harekete geçti.

Hızla bölgeye ulaşan ekipler, olumsuz hava şartlarına rağmen filikalarda mahsur kalan 13 kişilik mürettebatı kurtarmak için çalışma yürütüyor.

Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı Harekat Merkezi'nden yapılan açıklamada, batan geminin "ARVİN" isimli Rus bandıralı yük gemisi olduğu belirtilerek, "Gemi personelinin filikalarla denizde oldukları öğrenilmiş olup ekipler, olay yerine intikal ettiğinde ayrıntılı bilgi verilecektir." ifadesi kullanıldı.

BARTIN VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Bartın Valisi Sinan Güner, "Toplam mürettebat 13 kişi, hepsi Rus vatandaşı. Şu ana kadar 5 kişi kurtarıldı. Mürettebattan 2 kişinin ise cansız bedeni bota alındı." açıklamasını yaptı.

Öte yandan MSB, bölgeye bir fırkateyn gönderildiğini belirtti.

Yorumlar (0)