banner1518

banner1365

banner1519

banner1499

banner1334

banner1324

Karaaslan müjdeyi verdi! Samsun'da o hastane Pazartesi günü açılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan pazartesi günü hizmete girecek Vezirköprü Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nin önemli bir misyon üstleneceğini söyledi

Genel 21.11.2020, 14:02 21.11.2020, 17:37
3053
Karaaslan müjdeyi verdi! Samsun'da o hastane Pazartesi günü açılıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan pazartesi günü hizmete açılacak olan Vezirköprü Devlet Hastanesi ile ilgili, "Samsun, bütün diğer önemli özelliklerinin yanında aynı zamanda sağlık şehri olacak" dedi.

YERİNDE İNCELEDİLER 
Vezirköprü İlçesi'nde pazartesi günü açılışı gerçekleştirilecek olan Devlet Hastanesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis incelemelerde bulundu.

200 YATAKLI OLACAK 
Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde yapımına 2014 yılında başlanan ancak aksilikler yüzünden bir türlü bitirilemeyen 200 yataklı Devlet Hastanesi ile 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi 23 Kasım Pazartesi gününden itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak. İl Sağlık Müdürü Oruç'tan bilgi alan Karaaslan Demir özellikle koronavirüs salgını ile mücadele edilen bir dönemde yeni hastanenin hizmete alınmasının önemli olduğunu vurguladı.

MİSYON ÜSTLENECEK
Vezirköprü Devlet Hastanesi'nin pazartesi gününden itibaren hasta kabulüne başlayacağını belirten Karaaslan, "Hastanemiz hem ilçede hem de bölgede önemli misyon üstlenecek. Cumhurbaşkanımızın, 'Benim en büyük hayalim' diye şehir hastaneleri ile başlattığı sürecin Türkiye'nin dört bir yanına yayılmış olması, vatandaşlarımızın bütün imkanlardan eşit şekilde faydalanması için yapılan hizmetler, özellikle şehir hastanelerimiz çok önemli. Samsun'da yapımı devam eden şehir hastanemiz de içinde olmak üzere 6 hastanemiz var. Plan ve projeleri devam edenler var. Dolayısıyla Samsun, bütün diğer önemli özelliklerinin yanında aynı zamanda sağlık şehri olacak" dedi.

ŞEHRİMİZ İÇİN SEVİNDİRİCİ
Eski Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise, "İnşaat süresinde hukuki prosedürler nedeniyle yapım gecikmişti. Bakanlığımız sırasında hız kazandı ve şimdi yeni dönemde arkadaşlarımızın da gayretleri ile hastaneyi açma imkanımız oldu. Altyapısı 250 yatak sayısına ulaşabilecek şekilde dizayn edildi. Samsun'un bir sağlık merkezi olarak gelişmesi sevindirici. Salgın sürecinde milletimizin kurallara uyma gayreti, salgından çıkma konusunda bize büyük destek oluyor. Aynı zamanda sağlık altyapısının yenilenmesiyle salgının sıkıntısını en az baskıyla atlatan ülkeler arasında olacağız inşallah" diye konuştu. Karaaslan ve beraberindekiler daha sonra ilçede yapılan diğer çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Yorumlar (0)